Gimnastyka sportowa kobiet

Mistrzowie Polski Seniorów


Rok KobietyKlubWynikMiejsce zawodów
2016K. Jurkowska-KowalskaTS Wisła Kraków53,75Zabrze
2015K. Jurkowska-KowalskaTS Wisła Kraków56,183Szczecin
2014.M. Pihan- KuleszaMKS Kusy Szczecin55,850Biała Podlaska
2013.M. Pihan- KuleszaMKS Kusy Szczecin54,716Katowice
2012.M. Pihan- KuleszaMKS Kusy Szczecin55,383Kraków
2011.M. FrandofertTS Wisła Kraków51,849Gdańsk
2010.M. Pihan- KuleszaMKS Kusy Szczecin53,532Iława
2009.M. Pihan- KuleszaMKS Kusy Szczecin56,033Zabrze
2008.M. PihanMKS Kusy Szczecin57,100Szczecin
2007.M. PihanMKS Kusy Szczecin53,700Kraków
2006.J. SkowrońskaAZS AWF Biała Podlaska56,950Zabrze
2005.M. PihanMKS Kusy Szczecin35,450Iława
2004.M. PihanMKS Kusy Szczecin35,700Olsztyn
2003.J. SkowrońskaAZS AWF Biała Podlaska35,091Biała Podlaska
2002.J. SkibkoTGS Olsztyn35,824Kraków
2001.J. SkowrońskaIskra Zabrze35.666Zabrze
2000.J. SkowrońskaIskra Zabrze37,40Biała Podlaska
1999.J. SkowrońskaPogoń Zabrze37,745Gdańsk
1998.A. SztetnerKusy Szczecin35,875Olsztyn
1997.A. SupińskaPogoń Zabrze34,60Zabrze
1996.J. Skowrońska
I. Garnek
Pogoń Zabrze
SMS Olsztyn
36,50
36,50
Olsztyn
1995.A. SupińskaPogoń Zabrze73,15Olsztyn
1994.A. MichaliszynTS Wisła Kraków69,20Olsztyn
1993.A. MichaliszynWisła Kraków64,1215Kraków
1992.M. Mróz Tęcza Łódź72,05Łódź
1991.M. Mróz Tęcza Łódź76,65Łódź
1990.M. Mróz Tęcza Łódź75,798Łódź
1989.        M. Mróz Tęcza Łódź73.2Łódź
1988.        M. Mróz Tęcza Łódź-Łódz
1987.        M. Mróz Tęcza Łódź-Łódź
1986.        M. Mróz Tęcza Łódź-Łódź[1]
1985.        E. KisielOKS Stomil Olsztyn72Łódź
1984.        A. StagunCWKS Legia Warszawa36.8Bydgoszcz
1983.        E. KisielOKS Stomil Olsztyn77.4Łódź
1982.        K. SnopkoCWKS Legia Warszawa75.1Łódź
1981.        K. SnopkoCWKS Legia Warszawa74.45Bydgoszcz
1980.        Ł. MatraszekGwardia Warszawa75.625Radlin
1979.        A. JokielSlavia Ruda Śląska76.85Bydgoszcz
1978.        Ł. MatraszekGwardia Warszawa75.7Olsztyn
1977.        Ł. MatraszekGwardia Warszawa74Bydgoszcz
1976.        Ł. MatraszekGwardia Warszawa76.65Bydgoszcz
1975.        Ł. MatraszekGwardia Warszawa74.05Zabrze
1974.        A. JankowiczGwardia Warszawa72.8Kraków
1973.        Ł. MatraszekGwardia Warszawa73.75Katowice
1972.        J. BartoszWawel Kraków74.4Warszawa
1971.        J. BartoszWawel Kraków73.25Katowice
1970.        B. ZiębaWisła Kraków74.6Bydgoszcz
1969.        W. LechWisła Kraków36.75Gliwice
1968.        G. WitkowskaLegia Warszawa75.6Kraków
1967.        W. Lech Wisła Kraków37.93Warszawa
1966.        A. SarnaWawel Kraków73.8Zakopane
1965.        M. WilczekZgoda Świętochłowice37.3Rzeszów
1964.        M. WilczekZgoda Świętochłowice75.36Katowice
1963.        G. NiedurnyPogoń Ruda Śląska74.8Poznań
1962.        N. Kot - WalaJedność Michałkowice75.89Warszawa
1961.        N. KotJedność Michałkowice38.1Katowice
1960.        E. MondryPogoń Nowy Bytom73.33Warszawa
1959.        N. KotównaJedność Michałkowice74.1Warszawa
1958.        D. StachowWawel Kraków75.35Wrocław
1957.        S. StachowCWKS Kraków37.85Warszawa
1956.        H. RakoczyCWKS Kraków76.36Poznań
1955.        H. RakoczyCWKS Kraków75.7Katowice
1954.        St. ŚwierzyStal Nowy Bytom76.65Warszawa
1953.        H. RakoczyWłókniarz Kraków77.85Warszawa
1952.        St. ŚwierzyStal Nowy Bytom76.65Gdańsk
1951.        H. RakoczyWłókniarz Kraków107.35Warszawa
1950.        St. ReindlOgniwo Kraków120.05Warszawa
1949.        H. RakoczyWłókniarz Kraków76.65Katowice
1948.        A. KurekCracovia Kraków75.05Kraków
1947.        H. RakoczyKorona Kraków91.65Warszawa
1946.        
1945.        
1944.        
1943.        
1942.        
1941.        
1940.        
1939.        
1938.        J. SkirlińskaKraków89.76Warszawa
1937.        J. SkirlińskaKraków73.97Bydgoszcz
1936.        M. MajowskaBrazynów Śląski64.55Katowice
1935.        J. SkirlińskaKraków83.7Warszawa
RokSkokPoręczeRównoważnia Ćwiczenia wolne
2016G.JanikA. KucK. Jurkowska-KowalskaK. Jurkowska-Kowalska
2015P.Plichta , G.JanikG. JanikK. Jurkowska-KowalskaP. Plichta
2014.G. JanikM. Pihan- KuleszaM. Pihan- KuleszaM. Pihan- Kulesza
2013.G. JanikG. JanikM. Pihan- KuleszaM. Pihan- Kulesza
2012.W. WoźniakM. Pihan- KuleszaJ. LitewkaM. Pihan- Kulesza
2011.G. Janik
J. Litewka
G. JanikM. Pihan- KuleszaM. Pihan- Kulesza
2010.G. JanikM. Pihan- KuleszaM. Pihan- KuleszaM. Pihan- Kulesza
2009.J. LitewkaM. Pihan- KuleszaM. Pihan- KuleszaM. Pihan- Kulesza
2008.G. JanikM. PihanP. PlichtaM. Pihan
2007.J. LitewkaM. PihanS. SzczawińskaM. Frandofert
2006.J. SkowrońskaJ. SkowrońskaM. PihanP. Plichta, J. Skowrońska
2005.J. SkowrońskaJ. SkowrońskaM. PihanM. Pihan
2004.M. SkowrońskaJ. SkowrońskaM. PihanM. Pihan
2003.M. SkowrońskaJ. SkibkoM. PihanJ. Skowrońska
2002.J. SkowrońskaJ. SkowrońskaJ.SkibkoJ. Skowrońska
2001.M.SkowrońskaJ. SkowrońskaJ.SkibkoJ. Skowrońska
2000.J. SkowrońskaJ. SkowrońskaI. GarnekJ. Skowrońska
1999.J. SkowrońskaI. GarnekW. WolnyJ. Skowrońska
1998.K. KlamkaJ. SkowrońskaM. ŁężniakJ. Skowrońska
1997.M. ŁężniakA. PojasekA. PojasekI. Garnek
1996.A. MichaliszynI. GarnekJ. SkowrońskaI. Garnek
1995.W. WeselakA. MichaliszynA. MichaliszynA. Wożniak
1994.A. WożniakA. MichaliszynK. KaliszewskaA. Wożniak
1993.A. SzczesiulA. MichaliszynA. MichaliszynA. Szczesiul
1992.M. MrózM. MrózJ. UraczM. Mróz
1991.M. MrózJ. UraczM. MrózM. Mróz
1990.M. MrózJ. UraczM. MrózM. Mróz
1989.        MrózUraczUraczRówna
1988.        ----
1987.        ---Zapolska
1986.        --ZapolskaZapolska
1985.        SchenkKisielMichelcZapolska
1984.        SzewczakKisielStagunMichels
1983.        KisielKisielSzewczakKisiel
1982.        Szewczak SnopkoSzewczakSnopko
1981.        MoczałaMoczałaSnopkoSnopko
1980.        ŻelaskowskaMatraszekMoczała/Jokiel (ex aequo)Jokiel
1979.        MajzaJesionowskaJokielJokiel
1978.        Chwalbogowska MatraszekMatraszekSzewczak
1977.        MatraszekMatraszekMatraszekMatraszek
1976.        MatraszekMatraszekMatraszekMatraszek
1975.        MatraszekMatraszekMatraszekMatraszek
1974.        MatraszekMatraszekHamulewiczMatraszek
1973.        MatraszekMatraszekMatraszekMatraszek
1972.        ŁubowskaMatraszekBartoszBartosz
1971.        KlenczBartoszBartoszBartosz
1970.        PrusinowskaDaniecMatraszekBartosz
1969.        JaskowskaDaniecBartoszBartosz
1968.        OchmańskaWitkowskaOchmańskaWitkowska
1967.        Wilczek/ Rogoń[8]MazurekOchmańskaLech
1966.        Wilczek/ Rogoń[7]OchmańskaWilczekWilczek/ Rogoń[6]
1965.        Bryłka/ Wilczek[5]WilczekApostolskaBryłka
1964.        MillerEustachiewiczEustachiewicz/ Apostolska[4]Balska
1963.        Bryłka/ Eustachiewicz[3]NiedurnyRucińska Eustachiewicz
1962.        MillerNiedurnyNiedurnyEustachiewicz
1961.        EustachiewiczNiedurnyMondryMondry
1960.        EustachiewiczNiedurnyMondryDziuba
1959.        KotStachowNiedurnyKot
1958.        NiedurnyStachow StachowŚwierzy/ Moroń
1957.        StachowStachowHorzonekStachow
1956.        KotównaRakoczyRakoczyKot
1955.        KotównaRakoczyRakoczy Rakoczy
1954.        Reindl[2]ŚwierzyŚwierzyReindl
1953.        RakoczyRakoczyRakoczyRakoczy
1952.        ŚwierzyŚwierzyŚwierzyKurzanka/ Świerzy[1]
1951.        RakoczyRakoczyWilk/Rakoczy (ex aequo)Rakoczy
1950.        BłaszczykReindlReindlReindl
1949.        RakoczyRakoczyKrupaRakoczy
1948.        KurekRakoczyReindlReindl
1947.        RakoczyRakoczyŁukowskaRakoczy
1946.        
1945.        
1944.        
1943.        
1942.        
1941.        
1940.        
1939.        
1938.        StępińskaSkirlińskaSkirlińskaSkirlińska
1937.        SierońskaMajowskaSkirlińskaSkirlińska
1936.        SkirlińskaMajowskaSkirlińskaNoskiewicz
1935.        SkirlińskaSierońskaSkirlińska Skirlińska
RokKobiety
2016UKS SMS Olsztyn
2015TS Wisła Kraków
2014.UKS SMS Olsztyn
2013.TS Wisła Kraków
2012.TS Wisła Kraków
2011.TS Wisła Kraków
2010.TS Wisła Kraków
2009.TS Wisła Kraków
2008.TS Wisła Kraków
2007.TGS Olsztyn
2006.TGS Olsztyn
2005.MKS Kusy Szczecin
2004.TS Wisła Kraków
2003.KG Iskra Zabrze
2002.
2001.
2000.
1999.
1998.
1997.
1996.
1995.
1994.
1993.
1992.
1991.
1990.
1989.                Nie rozgrywano DMP w klasie M
1988.                Nie rozgrywano DMP w klasie M
1987.                Nie rozgrywano DMP w klasie M
1986.                Nie rozgrywano DMP w klasie M
1985.                Nie rozgrywano DMP w klasie M
1984.                Nie rozgrywano DMP w klasie M
1983.                Nie rozgrywano DMP w klasie M
1982.                Nie rozgrywano DMP w klasie M
1981.                Nie rozgrywano DMP w klasie M
1980.                KS „Stomil” Olsztyn
1979.                KS „Stomil” Olsztyn
1978.                KS „Stomil” Olsztyn
1977.                WKS „Gwardia” Warszawa
1976.                „Górnik” Zabrze
1975.                KS „Slavia” Ruda Śląska
1974.                KS „Stomil” Olsztyn
1973.                GTS „Wisła” Kraków
1972.                WKS „Legia” Warszawa
1971.                GTS „Wisła” Kraków
1970.                WKS „Legia” Warszawa
1969.                WKS „Legia” Warszawa
1968.                WKS „Wisła” Kraków
1967.                WKS „Wisła” Kraków
1966.                WKS „Legia” Warszawa
1965.                WKS „Wawel” Kraków
1964.                WKS „Wawel” Kraków
1963.                KS „Pogoń” Nowy Bytom
1962.                KS „Zgoda” Świętochłowice
1961.                WKS „Wawel” Kraków
1960.                KS „Pogoń” Nowy Bytom
1959.                KS „Pogoń” Nowy Bytom
1958.                KS „Pogoń” Nowy Bytom
1957.                KS „Pogoń” Nowy Bytom
1956.                KS „Pogoń” Nowy Bytom

Polski Związek Gimnastyczny jest stowarzyszeniem zrzeszającym kluby gimnastyczne w Polsce. Jest to organizacja no-profit zarządzającą dyscyplinami gimnastycznymi na terenie Polski. Jesteśmy członkami Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej (FIG), Europejskiej Unii Gimnastycznej (UEG) oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl):