
Hanna Kolenda i Viyaleta Svirydzenka najlepsze w Pucharze Polski Juniorek Młodszych w GSK
13 października 2025
Gimnastyczna energia we Wrocławiu!
16 października 2025Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci trenerki Aleksandry Morzyckiej. Zmarła 12 października 2025 roku w Warszawie w wieku 94 lat. Była założycielką sekcji akrobatyki sportowej w Robotniczym Klubie Sportowym Ursus w 1965 roku.
Początkowo (1958 r.) prowadziła sekcję akrobatyki w MKS Grodzisk Mazowiecki, potem wraz z zawodniczkami przeniosła się do MKS Ogniwo Pruszków, a potem ostatecznie do Ursusa. Wieloletnia, wybitna trenerka, wychowawczyni młodzieży, twórczyni wielu sukcesów sportowych. Pracowała w Ursusie w latach 1965-1982.
Przez cały okres jej pracy zawodniczki RKS Ursus zdobywały najwyższe miejsca mistrzostw Polski, pucharów Polski, a także reprezentowały kraj w mistrzostwach świata i pucharach świata. Trójka kobiet w składzie Barbara Kacprzak, Zofia Jabłońska, Anna Jarzębczyk zdobyła złoty medal I Mistrzostw Świata w Moskwie w układzie statycznym i wieloboju, srebrny w układzie dynamicznym. W 1975 roku ten sam zespół zdobył Puchar Świata. W 1976 roku Zofia Jabłońska wraz z Marią Noga („Liwocz” Jasło) zdobyła wicemistrzostwo świata.
Jej praca trenerska to ogromna pasja do sportu, zaangażowanie i profesjonalizm. Kolejne lata działalności sekcji akrobatyki w RKS Ursus i od 2000 roku w Ursusowskim Towarzystwie Sportowym AKRO-BAD Warszawa to kontynuacja misji Aleksandry Morzyckiej, która jest niedoścignionym wzorem obecnej kadry trenerskiej.
W imieniu środowiska gimnastycznego składamy najszczersze wyrazy współczucia najbliższym Pani Aleksandry.









