Gimnastyka dla wszystkich! Rusz się z nami.

Polski Związek Gimnastyczny zaprasza na ekscytujący cykl 30 regionalnych imprez sportowych oraz cykl 4 imprez ogólnopolskich, które rozkręcą sportową atmosferę w całej Polsce!

Pokazy, zawody i sportowa zabawa

W ramach programu odbędzie się aż 30 regionalnych eventów, pikników oraz mniejszych zawodów gimnastycznych. Będzie to niepowtarzalna okazja, by spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach gimnastycznych - od sportowej, przez artystyczną, aż po akrobatykę.

Lista planowanych imprez

Kolejnymi wydarzeniami w ramach programu są imprezy z cyklu "Gimnastyka dla Wszystkich z TAURONEM". Imprezy te będą realizowane we współpracy ze szkołami, co umożliwi dotarcie do dzieci, które na co dzień nie mają kontaktu z gimnastyką. Wydarzenia te będą miały formę pokazowych lekcji gimnastyki prowadzonych przez doświadczonych trenerów i instruktorów. Program imprez będzie obejmował:

- Profesjonalnie przygotowane lekcje gimnastyki dostosowane do różnych grup wiekowych

- Prezentacje różnych dyscyplin gimnastycznych

- Elementy edukacyjne dotyczące znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia

- Identyfikację utalentowanych dzieci i zachęcenie ich do regularnego udziału w zajęciach gimnastycznych

- Pokazy doświadczonych sportowców

Zwieńczeniem cyklu będzie Finał Gimnastyka dla Wszystkich z TAURONEM! - wielkie święto ruchu i gimnastyki. Plenerowe wydarzenie zaplanowane jest na 12 listopada w prestiżowej krakowskiej TAURON ARENIE.

Ruch, emocje, pasja

Celem organizowanych imprez jest zaangażowanie jak największej liczby dzieci i młodzieży w aktywność fizyczną. To doskonała okazja, by rozbudzić sportowe zainteresowania, nawiązać nowe znajomości i dobrze się bawić w towarzystwie rówieśników.

Program realizowany będzie we współpracy z klubami zrzeszonymi w Polskim Związku Gimnastycznym, sekcjami gimnastycznymi partnerem CSR - TAURON Polska Energia i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu wydarzenia będą organizowane w całym kraju, umożliwiając udział szerokim rzeszom uczestników.

Rusz się i dołącz do naszego sportowego święta! Czekamy na Was na imprezach gimnastycznych w całej Polsce.

Więcej informacji o "Gimnastyka dla Wszystkich z TAURONEM" na stronie https://pzg.pl/gimnastyka-dla-wszystkich/ 

 Cykl imprez jest komponentem programu „Gimnastyka dla Wszystkich" realizowane są dzięki współfinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.