Życzenia dla Pani Krystyny Żołnierowicz
22 listopada 2021
Konferencja szkoleniowa sekcji akrobatyki sportowej
22 listopada 2021

Ważne wizyty w Rzeszowie

Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego Leszek Blanik i Wiceprezes Jan Wieteska spotkali się , w dniu 19 listopada, z Prezydentem miasta Rzeszowa Konradem Fijołkiem oraz z Wicemarszałkiem województwa Podkarpackiego Piotrem Pilchem. W obu spotkaniach wziął udział Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Sportów Gimnastycznych Tadeusz Kaplita.

Głównym tematem rozmów był, zaplanowany w Rzeszowie na maj 2022 roku, Puchar Świata w akrobatyce sportowej. W maju, do Rzeszowa, przyjadą najlepsi akrobaci świata.

Zarówno Prezydent Konrad Fijołek jak i Wicemarszałek Piotr Pilch podzielili pogląd Polskiego Związku Gimnastycznego, że turniej będzie najważniejszym wydarzeniem roku 2022, w sportach gimnastycznych, w Polsce! Obaj Panowie zadeklarowali okazałą pomoc i wsparcie w organizacji tego wydarzenia, szczególnie w zakresie jego promocji na terenie miasta i województwa. Turniej będzie też znakomitą okazją do zaprezentowania, poprzez media społecznościowe, atrakcji Rzeszowa i Podkarpacia, w Polsce, Europie i na świecie.

Prezydent Konrad Fijołek podkreślił wagę, jaką władze miasta przywiązują do tak efektownej dyscypliny sportu jaką jest akrobatyka sportowa. Wicemarszałek Piotr Pilch wyraził osobiste zainteresowanie rozwojem takich sportów wśród dzieci i młodzieży. Liczne trofea sportowe znajdujące się w gabinetach obu naszych rozmówców potwierdzają, że sport jest ważną, społeczną, dziedziną życia dla władz samorządowych Rzeszowa i województwa.

Oba spotkania przebiegły w niezwykle miłej i konstruktywnej atmosferze i z finalnym wrażeniem, że majowy Puchar Świata w akrobatyce sportowej będzie piękną wizytówką sportów gimnastycznych w Polsce.

Prezes Leszek Blanik udzielił wywiadu dla regionalnej telewizji TVP Rzeszów.

 

Tego samego dnia Prezes Leszek Blanik i Wiceprezes Jan Wieteska w towarzystwie Prezesa Tadeusza Kaplity spotkali się z Burmistrzem Łańcuta Rafałem Kumkiem. Tematem rozmowy był akrobatyka sportowa, w tym turniej Grand Prix Stanisława Geronia i jego kontynuacja.

Ponadto rozmawiano o zamierzeniach władz miasta co do rozwoju bazy sportowej przeznaczonej dla akrobatyki i skoków na trampolinie. Polski Związek Gimnastyczny będzie wspierał te zamierzania władz Łańcuta.

Jan Wieteska

Komentarze są wyłączone.