Brawa dla polskiej ekipy podczas Mistrzostw Świata w Kitakyushu
29 października 2021
Informacja dot. Mistrzostw Polski w układach zespołowych
4 listopada 2021

List Leszka Blanika do środowiska polskich sportów gimnastycznych

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

17 października wybraliście mnie na Prezesa Polskiego Związku Gimnastycznego.

Bardzo dziękuję za wybór i zaufanie którym mnie obdarzyliście. Mam pełną świadomość odpowiedzialności za najbliższą przyszłość Związku. Mam także poczucie obowiązku jaki na mnie spoczywa.

Wierzę w sukces bo jestem przekonany, że nie będę sam. Znam siłę i umiejętności zespołu, z którym podejmuję pracę a nade wszystko wierzę w Wasze wsparcie, wsparcie całego środowiska polskich sportów gimnastycznych.

Bez waszego zaangażowania sukces nie będzie możliwy. Mądrość i siła Związku to mądrość i siła nas wszystkich. Liczę na wzajemne zrozumienie i współpracę.

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele,
28 października odbyliśmy pierwsze tematyczne posiedzenia Zarządu. Obok prezentujemy Komunikat z tego posiedzenia. Będziemy Państwa sukcesywnie informowali o pracy Zarządu , o omawianej problematyce i podejmowanych uchwałach.

Uznaliśmy, że zasadą, którą będziemy się kierować jest integracja wszystkich środowisk gimnastycznych, wspólne ustalenia finansowe i reguły organizacyjne, systemowe działania szkoleniowe i przedsięwzięcia promujące wszystkie sporty gimnastyczne. Środowiska wszystkich sportów gimnastycznych powinny, ż pełnym zrozumieniem, odnosić się do wzajemnych potrzeb i aktywności. W takim właśnie postępowaniu upatruję szans na poprawę stanu polskich sportów gimnastycznych.

Marzy mi się polska gimnastyka pełna sukcesów. Jestem realistą i wiem, że na drodze ku lepszemu istnieją bariery. Jednak mamy wielkie zamiary!

A jak powiedział filozof „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. My walczymy!

Serdecznie Was pozdrawiam
Leszek Blanik


Komunikat z posiedzenia Zarządu PZG - 28.10.2021 (274 pobrania)

 

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.