Nowe przepisy Gimnastyki artystycznej
30 lipca 2021
Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze
10 sierpnia 2021

Mistrzostwa Świata Seniorów w akrobatyce sportowej

W Genewie w dniach 02-04.07.2021 zakończyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w akrobatyce sportowej.
Po ponad rocznej przerwie w rozgrywaniu zawodów międzynarodowych, spowodowanej pandemią COVID-19, impreza odbyła się z pełnym zachowaniem ostrożności, w maseczkach, z udziałem niewielkiej publiczności, ale nie bez emocji i sportowej rywalizacji.
Reprezentująca Polskę dwójka kobiet: Kamila Bryśkiewicz i Izabela Krasuska (UKS Targówek) zajęły 7 miejsce.

W dniach 21-29 czerwca w stolicy Szwajcarii odbyły się Mistrzostwa Świata w Grupach Wiekowych w Akrobatyce Sportowej.
Spośród 27 reprezentantów Polski trzy zespoły zakwalifikowały się do ścisłego finału, a dwa kolejne uplasowały się tuż za lokatą dającą im awans do ścisłego finału.
W rywalizacji finałowej wszystkie trzy zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze! Najwyżej spośród finalistów, bo na 6 miejscu uplasowała się trójka kobiet kategorii 12-19 lat z klubu PTG Sokół Kraków w składzie: Nikola Bezwińska, Kalina Pilch i Daria Kowalczyk (trenerki Paulina Banaś i Karolina Kuś). Oczko niżej, na miejscu 7 rywalizację zakończyła dwójka mieszana kategorii 11-17 lat z klubu UKS Akrobata Łańcut: Julia Curzytek i Karol Szlęk (trenerka Eliza Kaplita-Wójcik i Agnieszka Muroń).
Miejsce 8 przypadło natomiast trójce kobiet kategorii 11-17 lat z klubu KPKS Halemba Ruda Śląska (trenerka Aleksandra Wodyk), która poprawiła swój wynik z eliminacji. Na 9 miejscu rywalizację ukończyła dwójka kobiet kategorii 11-17 lat z klubu KAS Rzeszów Milena Lew i Nikola Kamińska ( trenerka Brygida Sakowska-Kamińska) oraz ich koleżanki klubowe trójka kategorii 13-20 lat Marianna Markiewicz, Wanesa Kamińska oraz Julia Mikuła ( trenerka Brygida Sakowska-Kamińska).
Pozostałe wyniki naszych Reprezentantów:
Kategoria 11-17 :
Dwójka kobiet – Kamila Rak i Julia Czyż ( KS Stal Rzeszów)
Dwójka mieszana – Daria Nowak Michał Skiba ( KS Stal Rzeszów)
Kategoria 12-19:
18 miejsce – trójka kobiet- Zofia Kamińska, Olga Budnicka, Marek Oliwia (UKS Targówek Warszawa)
Kategoria 13-20:
11 miejsce – Trójka kobiet – Sonia Ranosz, Wiktoria Wołczańska, Wiktoria Naczyńska ( AZS AWF Katowice / DOSiR Sokolnia Chorzów)
14 miejsce – Dwójka mieszana – Lena Loch, Szymon Ratajczak ( AS Zielona Góra)

Podczas zawodów widać było pozytywną tendencję wzrostową ocen naszych reprezentantów, co napawa optymizmem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Europy Grup Wiekowych, które odbędą się już pod koniec września bieżącego roku w Pesaro.

Komentarze są wyłączone.