Rhytmic Stars 2019
26 czerwca 2019
Apel do Olimpijczyków i ich rodzin
26 lipca 2019

Mistrzostwa Świata Juniorek – Moskwa 2019

W miniony weekend w Moskwie zakończyły się pierwsze Mistrzostwa Świata Juniorek. Pierwsze w historii MŚ dla juniorek i historyczny sukces naszych Reprezentantek!
W rywalizacji układów zespołowych, zawodniczki zakwalifikowały się do finału układu ze wstążkami, gdzie wywalczyły 5 miejsce!

Same zawodniczki nie kryły ogromnej radości po starcie w niedzielnych finałach:
„Mistrzostwa Świata były spełnieniem naszych największych marzeń. Dzięki ciężkiej pracy udało nam się dostać do finału w układzie ze wstążkami, w którym zajęłyśmy 5 miejsce. A wszystko dzięki naszej trenerce – Indze Buczyńskiej, która w nas nigdy nie zwątpiła, pomagała, wspierała i wykazała się ogromną cierpliwością.”

Skład zespołu:
– Liwia Krzyzanowska (KSGA Legion Warszawa)
– Anna Rybałko (KSGA Legion Warszawa)
– Julia Wierzba (KSGA Legion Warszawa)
– Julia Wojciechowska (KSGA Legion Warszawa)
– Oliwia Motyka-Radłowska (SP 220)
– Magdalena Szewczuk (PM Syrena)

 

 

W klasyfikacji wieloboju, zbiorówka uplasowała się na bardzo wysokim 11 miejscu, wśród 33 zespołów z całego świata.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się także nasze indywidualistki. Emilia Komarewicz (PTG Sokół Kraków) uplasowała się na 17 miejscu w układzie ze skakanką oraz 16 miejscu w układzie ze wstążką. Laura Osada (SGA Gdynia) zajęła zaś 21 miejsce zarówno w układzie z piłką jak i maczugami. W rywalizacji solistek wzięły udział zawodniczki z aż 61 państw!

Dzięki bardzo dobrym występom naszych zawodniczek, w klasyfikacji drużynowej Polska została sklasyfikowana na 14 miejscu.

Ogromne gratulacje dla całej Reprezentacji za wykonaną pracę i fantastyczne rezultaty!

Komentarze są wyłączone.