Kurs FIG – Gimnastyki dla Wszystkich
4 marca 2019
XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019
11 marca 2019

Puchar Polski w Gimnastyce artystycznej

W drugi marcowy weekend w Giżycku odbyła się I edycja Pucharu Polski w gimnastyce artystycznej seniorek, juniorek i juniorek młodszych.
Wśród seniorek najlepszą okazała się Natalia Kozioł (SGA Gdynia), przed Małgorzatą Roszatycką (Hermes Gryfino) i Victorią Kozłowską (Jantar Gdynia)
4. Natalia Wiśniewska (Jantar Gdynia)
5. Patrycja Ulass (Kusy Szczecin)
6. Paula Mochtak (PM Syrena Warszawa)
7. Maja Kocjan (Dąbrówka Poznań)
8. Darina Réhkova (SGA Gdynia)

Wielobój seniorek

Wśród juniorek zwyciężyła Adrianna Budnik (Jantar Gdynia), przed Emlilią Komarewicz i Emilią Heichel (obie Sokół Kraków).
4. Hanna Majewska (Hermes Gryfino)
5. Magdalena Karcz (Sokół Kraków)
6. Laura Osada (SGA Gdynia)
7. Marcelina Mądry (SGA Gdynia)
8. Natalia Jakubowicz (Sokół Kraków)

Wielobój juniorek

Po raz pierwszy Puchar Polski był rozgrywany wśród juniorek młodszych czyli dziewcząt z rocznika 2008 i 2007, gdzie złoto wywalczyła Liliana Lewińska ( Kopernik Wrocław), srebro przypadło Lenie Włoch (Sokół Kraków), a brąz Kindze Kaczor (Jantar Gdynia)
4. Nargis Usupova (Irina Warszawa)
5. Julia Trudzik (Irina Warszawa)
6. Zuzanna Grzyb (Sokół Kraków)
7. Nadia Schmidt (Dąbrówka Poznań)
8. Patrycja Gawior (SGA Gdynia)

Wielobój juniorek młodszych

Wyniki w poszczególnych przyborach:

Seniorki
obręcz:
1. Natalia Kozioł
2. Patrycja Ulass
3. Darina Réhkova
piłka:
1. Natalia Wiśniewska
2. Małgorzata Roszatycka
3. Natalia Kozioł
maczugi:
1. Natalia Kozioł
2. Natalia Wiśniewska
3. Victoria Kozłowska
wstążka:
1. Natalia Kozioł
2. Victoria Kozłowska
3. Małgorzata Roszatycka

Juniorki
skakanka:
1. Emilia Komarewicz
2. Hanna Majewska
3. Adrianna Budnik
piłka:
1. Adrianna Budnik
2. Emilia Heichel
3. Emilia Komarewicz
maczugi:
1. Adrianna Budnik
2. Hanna Majewska
3. Emilia Heichel
wstążka:
1. Magdalena Karcz
2. Emilia Heichel
3. Emilia Komarewicz

Juniorki młodsze
skakanka:
1. Lena Włoch
2. Liliana Lewińska
3. Nadia Schmidt
obręcz:
1. Liliana Lewińska
2. Nargis Usupova
3. Lena Włoch
piłka:
1. Kinga Kaczor
2. Liliana Lewińska
3. Zuzanna Grzyb
wstążka:
1. Nargis Usupova
2. Liliana Lewińska
3. Lena Włoch

Wszystkim zawodniczkom Gratulujemy

Komentarze są wyłączone.