Puchar Polski w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn
20 marca 2017
Puchar Polski Juniorek i Juniorek Młodszych
20 marca 2017

Mistrzostwa Polski juniorek w układach zespołowych

W ubiegły weekend w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek w układach zespołowych.
Mistrzem Polski na rok 2017 została Reprezentacja Polski w składzie: Kornelia Pacholec (Jantar Gdynia), Natalia Wiśniewska (SGA Gdynia), Wiktoria Mielec (Sokół Kraków), Małgorzata Roszatycka (UKS Błękitna Szczecin), Alicja Dobrołęcka (Legion Warszawa) i Milena Górska (PM Warszawa).
Zespół ten przygotowuje się do Mistrzostw Europy juniorek, które odbędą się w maju w Budapeszcie. Zawodniczki trenują pod okiem Joanny Pęgowskiej i Hanny Narloch. Tuż po ceremonii nagradzania, z rąk pani Prezes PZG – Marii Mrozińskiej, dziewczęta otrzymały oficjalne nominacje na Mistrzostwa Europy.

Vice Mistrzem Polski został zespół z UKS Błękitna ze Szczecina w składzie: Barbara Nowicka, Karolina Serafin, Bianka Kondzioła, Maja Walczakiewicz i Hanna Mierzyńska. Trenerem jest Agnieszka Górska.
Brązowy medal wywalczył również zespół ze Szczecina – MKS Kusy, w składzie: Patrycja Ulass, Natalia Imiela, Patrycja Wodyńska, Milena Jabłońska, Nela Cinzer i Oliwia Szulc. Zawodniczki przygotowała Katarzyna Konior.
Czwarte miejsce przypadło zawodniczkom UKS 41 Łódź, a piąte miejsce zajęły reprezentantki PTG Sokoła Kraków.

W tym samym terminie rozgrywane były ogólnopolskie zawody w układach zespołowych w pozostałych kategoriach wiekowych, i tak:

Juniorki młodsze – układ z obręczami:

1. SGA Gdynia
2. UKS Irina Warszawa
3. UKS Błękitna Szczecin

Kategoria młodziczek – układ taneczny:

1. PM Warszawa
2. SGA Gdynia
3. UKS Irina Warszawa
4. PTG Sokół Kraków
5. SGA Szczecin

Komentarze są wyłączone.