Wyniki Pucharu Polski oraz Akademickich Mistrzostw Polski w skokach na trampolinie i ścieżce – Poznań 2016
16 maja 2016
Puchar Świata – Szanghaj 2016
17 maja 2016

Udany weekend reprezentantek Polski w gimnastyce sportowej

Kolejny udany start na zagranicznych arenach zaliczyła gimnastyczka TS Wisła Kraków Katarzyna Jurkowska-Kowalska. W zawodach Pucharu Świata w Warnie w Bułgarii nasza reprezentantka na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro K. Jurkowska-Kowalska dostała się do 3 finałów. W finale skoku Kasia zajęła medalowe 3 miejsce przegrywając z mistrzynią Europy Giulia Steingruber i zawodniczką z Wietnamu Thi Ha Phan. Oprócz finału na skoku K. Jurkowska-Kowalska zajęła 5 m w finale na równoważni i 8 m w finale na poręczach. Gratulujemy.

W tym samym czasie nasze reprezentantki startowały w popularnym turnieju na Słowacji Gym-Festival. Bardzo dobry wynik wielobojowy w seniorkach uzyskała Alma Kuc 53,633 zajmując 2 miejsce z wynikiem 53,633 pkt. Alma wystąpiła także w finale na poręczach (2 miejsce), na równoważni (5 miejsce) i na ćw. wolnych (2 miejsce). W turnieju wystąpiły także 3 nasze juniorki. Najlepiej spisała się Patrycja Dronia, która zajęła w wieloboju 7 m z wynikiem 49,10. Patrycja wystąpiła jeszcze w finale na skoku (5 m), poręczach (4 m) i ćw. wolnych (4 m). W finale na poręczach wystąpiła także Oliwia Łuka zajmując 5 m. Patrycja Dronia jest zawodniczką Pałacu Młodzieży Katowice a Oliwia Łuka Iskry Zabrze.
Wyniki naszych zawodniczek, zarówno seniorek i juniorek stanowią dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Szwajcarii, które odbędą się w dniach 1-5 czerwca.

Komentarze są wyłączone.