Puchar Świata w wieloboju i zawody drużynowe w Stuttgarcie
23 marca 2016
Puchar Świata w gimanstyce sportowej w Lublanie
12 kwietnia 2016

Puchar Świata w Cottbus – świetny wynik polskich gimnastyczek

W dniach 31.03 – 4.04 odbył się tradycyjny Puchar Świata w niemieckim Cottbus. Bardzo dobrze spisały się nasze gimnastyczki. Reprezentacja Polski w składzie Marta Pihan-Kulesza, Katarzyna Jurkowska-Kowalska i Gabriela Janik po kwalifikacjach dostały się do 5 finałów.

ps-cottbus-gsk-01

W pierwszym dniu finałów na skoku i poręczach wystąpiła Gabriela Janik. Na skoku minimalnie przegrała 3 miejsce (0,017 pkt.) i była ostatecznie 4. W finale na poręczach Gabrysia z wynikiem 13,266 pkt zdobyła brązowy medal. W drugim dniu finałów bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Jurkowska-Kowalska w finale na równoważni i pewnie wygrała z wynikiem 14,00 pkt. W drugim finale na ćw. wolnych nasze zawodniczki także świetnie się zaprezentowały. Katarzyna Jurkowska-Kowalska była 2 a Marta Pihan-Kulesza zajęła 4 miejsce . Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczką udanego startu.

ps-cottbus-gsk-05

Komentarze są wyłączone.