Reprezentant na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro
23 marca 2016
Puchar Świata w Cottbus – świetny wynik polskich gimnastyczek
8 kwietnia 2016

Puchar Świata w wieloboju i zawody drużynowe w Stuttgarcie

W dniach 18-20 marca w Stuttgarcie przy okazji wielobojowego Pucharu Świata odbyły się zawody drużynowe w których wzięła udział reprezentacja Polski w składzie: Marta Pihan-Kulesza, Gabriela Janik, Katarzyna Jurkowska-Kowalska, Paula Plichta i Emilia Kulczyńska. Nasza drużyna w piątek zakwalifikowała się do finałowej czwórki pokonując m.in. reprezentację Holandii. Podczas niedzielnych finałów ostatecznie nasza drużyna zajęła 4 m. Zwyciężyła drużyna
> Rosji (170,296), na drugim miejscu drużyna gospodarzy Niemcy (164,796), trzecie miejsce drużyna Szwajcarii (161,530) i Polska (160,163). W nieoficjalnej punktacji indywidualnej najlepszy wynik w ekipie Polski osiągnęła dwukrotnie Katarzyna Jurkowska-Kowalska (w kwalifikacjach 54,95 pkt i w finale drużyn 55,499).

Komentarze są wyłączone.