Kadra w gimnastyce sportowej mężczyzn trenowała w Grecji
31 sierpnia 2015
Akrobaci przygotowywali się w Chorzowie do Mistrzostw Europy
25 września 2015

Polacy w czołówce turnieju Juniors Trophy w Cottbus

Polacy zdobyli 6 medali na 30. Międzynarodowym Turnieju eG Wohnen JuniorsTrophy w gimnastyce sportowej mężczyzn, który odbył się w Cottbus. Multimedalistą został Piotr Wieczorek, który oprócz drugiego miejsca w wieloboju wywalczył jeszcze trzy krążki w finałach- srebrny na poręczach oraz 2 brązowe na ćwiczeniach wolnych i kółkach. W finałowej rywalizacji juniorów wystąpił również Dawid Węglarz, który wrócił do domu z brązowym medalem ćwiczeń na poręczach. W jego ślady poszedł młodszy kolega z reprezentacji- Kacper Garnczarek, który w kategorii juniorów młodszych również dobył brąz na poręczach.

JT2015-Cottbus-POL-02

Piotr Wieczorek z wynikiem 75,400 pkt. zajął 2 miejsce w wieloboju rozgrywanego w Niemczech turnieju: Juniors Trophy der eG Wohnen w Cottbus. Pozostałe miejsca na podium zajęli: TranDinh Vuongh z Wietnamu – 1 miejsce (78,250 pkt.) oraz Marco Achilli z Włoch – 3 miejsce (75,300 pkt.) 5 miejsce zajął Dawid Węglarz (72,300 pkt.). W finałach, Piotr Wieczorek zdobył 3 medale: srebrny (poręcze) oraz 2 brązowe (ćw. wolne i kółka), a Dawid Węglarz dołożył „brąz” na poręczach.

JT2015-Cottbus-POL-03

W młodszej kategorii, Kacper Garnczarek zajął 8 miejsce w wieloboju (69,350 pkt.), a Jan Wysocki 16 miejsce (63,550 pkt.) Dodatkowo Kacper Garnczarek zakwalifikował się do finału ćwiczeń na poręczach, gdzie ostatecznie zajął 3 miejsce ustępując jedynie zawodnikowi ze Szwajcarii i z Węgier.

Skład Reprezentacji Polski:
Piotr Wieczorek (KG Radlin)
Dawid Węglarz (KG Radlin)
Kacper Garnczarek (MKS PM Katowice)
Jan Wysocki (MKS Gdańsk)

trener: Leszek Blanik, Michał Bogus
sędzia: Piotr Sawicki

JT2015-Cottbus-POL-04

 

Komentarze są wyłączone.