Polska gimnastyka na 1. Igrzyskach Europejskich – Baku 2015
21 czerwca 2015
Gimnastyka sportowa kobiet powołała Kadrę Tokio 2020
2 lipca 2015

Klub Iskra Zabrze najlepszy na Mistrzostwach Polski juniora młodszego 2015

Klub Sportowy Iskra Zabrze wygrał klasyfikację klubową Mistrzostw Polski juniorów młodszych 2015 w gimnastyce sportowej, które obyły się w Nysie. Na drugim miejscu podobnie jak rok temu stanął MKS Gdańsk, a na trzecim w tym roku uplasował się CWZS Zawisza KG Bydgoszcz. W klasie II chłopców najlepszy był Kacper Garnczarek (MKS Pałac Młodzieży Katowice), który wygrał rywalizację w wieloboju i zdobył złoto na poręczach oraz srebro na drążku. W III klasie sportowej triumfował zeszłoroczny Mistrz Polski- Oliwier Białowąs (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz), który oprócz wygranej w wieloboju zdobył złoto na poręczach i drążku. W rywalizacji dziewcząt kl. II najlepsza była Wanda Mnich (KS Iskra Zabrze), która wygrała wielobój i poręcze, a na równoważni wywalczyła srebro. W starszej kategorii wiekowej, czyli klasie II Elite, zdecydowanie najlepsza była jej klubowa koleżanka Barbara Sikora, która z duża przewagą zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w wieloboju, na skoku i poręczach.

MPjm2015-Nysa-uczestnicy

Uczestnicy Mistrzostw Polski juniora młodszego 2015 w gimnastyce sportowej – Nysa. Fot. facebook/Iskra Zabrze

Punktacja klubowa:

1. KS Iskra Zabrze 151,50
2. MKS Gdańsk 132,50
3. CWZS Zawisza KG Bydgoszcz 68,50
4. UKS SMS Olsztyn 67,00
5. MKS Kusy Szczecin 66,50
5. TS Wisła Kraków 66,50
7. MKS Pałac Mł. Katowice 52,00
8. KS Korona Kraków 42,50
9. NTG Nysa 36,00
10. AZS AWF Kraków 28,50
11. UKS SP-7 Łódź 16,50
12. AZS AWFiS Gdańsk 6,00
13. RKS Cukrownik Chybie 5,00
14. KG Radlin 1,00
14. UKS Gimnazjon Wieliczka 1,00
16. KS Legia Warszawa 0,00
16. UKS SGAiS Olimpia Kraków 0,00

Punktacja województw:

1. śląskie 209,50
2. małopolskie 138,50
2. pomorskie 138,50
4. kujawsko-pomorskie 68,50
5. warmińsko-mazurskie 67,00
6. zachodniopomorskie 66,50
7. opolskie 36,00
8. łódzkie 16,50
9. mazowieckie 0,00

Wyniki wieloboju kl. II chłopców:

1. Kacper Garnczarek (MKS Pałac Mł. Katowice) 94,150
2. Nowak Maciej (KS Iskra Zabrze ) 92,283
3. Wysocki Jan (MKS Gdańsk) 89,350
4. Marceli Ludynia (MKS Pałac Mł. Katowice) 86,700
5. Siwiński Daniel (MKS Gdańsk) 85,750
6. Klepacz Maciej (KS Iskra Zabrze ) 85,166
7. Pałyszka Mateusz (MKS Kusy Szczecin) 85,000
8. Front Filip (MKS Kusy Szczecin) 84,800
9. Wiszniewski Paweł (MKS Gdańsk) 84,500
10. Paluszkiewicz Łukasz (MKS Gdańsk) 83,850
11. Włodarczyk Roman (MKS Gdańsk) 83,350
11. Przetakiewicz Bartosz (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 83,350
13. Bober Michał (UKS SP-7 Łódź) 82,950
14. Jakubowski Jakub (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 82,900
15. Filip Kempski (MKS Pałac Mł. Katowice) 80,900
16. Prawucki Bartosz (MKS Kusy Szczecin) 78,850
17. Gutowski Sebastian (MKS Gdańsk) 78,000
18. Janowski Oskar (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 77,650
19. Otręba Jakub (KS Korona Kraków) 77,100
20. Brataniec Kacper (KS Korona Kraków) 76,950
21. Lewandowski Jeremi (MKS Gdańsk) 76,483
22. Maksymilian Ciechański (MKS Gdańsk) 74,500
23. Rój Maksymilian (KS Korona Kraków) 72,350
24. Zygma Kamil (RKS Cukrownik Chybie) 71,083
25. Wierzba Kacper (KG Radlin) 70,500
26. Koszuta Szymon (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 69,050
27. Miśkiewicz Olaf (MKS Kusy Szczecin) 68,850
28. Jurgo Jakub (NTG Nysa) 67,900
29. Włodek Daniel (KS Korona Kraków) 64,950
30. Krzempek Karol (RKS Cukrownik Chybie) 63,900
31. Kuzdra Konrad (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 61,550
32. Siamro Oliwer (NTG Nysa) 58,200
33. Rozmarynowski Jakub (RKS Cukrownik Chybie) 53,700
34. Polaczy Szymon (NTG Nysa) 48,000
35. Pietruszkiewicz Jakub (MKS Kusy Szczecin) 0,000
35. Pyzio Dawid (MKS Kusy Szczecin) 0,000

Finał – ćwiczenia wolne chłopców kl. II:

1. Paluszkiewicz Łukasz 16,475
2. Filip Kempski 16,250
2. Lewandowski Jeremi 16,250
2. Wiszniewski Paweł 16,250
5. Front Filip 15,725
6. Pałyszka Mateusz 15,600
7. Klepacz Maciej 15,550
8. Brataniec Kacper 13,500

Finał – koń/koziołek chłopców kl. II:

1. Przetakiewicz Bartosz 17,400
2. Siwiński Daniel 16,250
3. Rój Maksymilian 14,500
3. Jakubowski Jakub 14,500
3. Janowski Oskar 14,500
6. Prawucki Bartosz 14,050
7. Otręba Jakub 13,700
8. Włodek Daniel 13,550

Finał – kółka chłopców kl. II:

1. Marceli Ludynia 15,675
1. Wysocki Jan 15,675
3. Polaczy Szymon 14,200
3. Bober Michał 14,200
3. Gutowski Sebastian 14,200
3. Siwiński Daniel 14,200
7. Klepacz Maciej 13,725
8. Jurgo Jakub 12,775

Finał – skok chłopców kl. II:

1. Nowak Maciej 14,225
2. Lewandowski Jeremi 13,300
2. Janowski Oskar 13,150
4. Brataniec Kacper 12,850
5. Front Filip 13,575
6. Siamro Oliwer 12,850
7. Włodek Daniel 13,200
8. Bober Michał 12,700

Finał – poręcze chłopców kl. II:

1. Kacper Garnczarek 17,350
2. Wysocki Jan 15,750
3. Marceli Ludynia 14,950
3. Rój Maksymilian 14,950
3. Włodarczyk Roman 14,950
6. Jakubowski Jakub 14,650
6. Prawucki Bartosz 14,650
8. Filip Kempski 14,100

Finał – drążek chłopców kl. II:

1. Nowak Maciej 15,150
2. Kacper Garnczarek 14,750
3. Pałyszka Mateusz 13,400
3. Maksymilian Ciechański 13,400
5. Paluszkiewicz Łukasz 12,075
6. Wiszniewski Paweł 11,125
7. Włodarczyk Roman 10,250
8. Wierzba Kacper 1,600

Wyniki wieloboju kl. III chłopców:

1. Białowąs Oliwier (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 88,600
2. Chruściel Szymon (AZS AWF Kraków) 85,750
3. Drotlew Daniel (KS Korona Kraków) 85,300
4. Kuzdra Christian (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 85,000
5. Bracki Borys (KS Iskra Zabrze ) 84,250
6. Gniedziejko Jan (MKS Gdańsk) 83,450
7. Szymczyk Radosław (AZS AWF Kraków) 83,000
8. Koprowski Piotr (AZS AWF Kraków) 82,400
9. Kwiatkowski Michał (MKS Kusy Szczecin) 82,350
10. Cichowicz Jakub (NTG Nysa) 81,550
11. Mikołaj Kotarski (MKS Pałac Mł. Katowice) 81,516
12. Wilde Szymon (MKS Gdańsk) 81,450
13. Kujanek Filip (MKS Gdańsk) 80,800
14. Frączek Jakub (AZS AWF Kraków) 80,250
15. Kwietniewski Adrian (AZS AWFiS Gdańsk) 80,150
16. Siedziako Igor (MKS Kusy Szczecin) 80,050
17. Kurowski Jakub (MKS Kusy Szczecin) 79,800
18. Wyszomirski Patryk (MKS Gdańsk) 79,600
19. Tylek Szymon (KS Korona Kraków) 79,550
20. Pieronkiewicz Franciszek (KS Korona Kraków) 79,150
21. Gontarczyk Mateusz (AZS AWFiS Gdańsk) 78,750
22. Maćkowiak Dariusz (KS Iskra Zabrze ) 78,250
23. Furgoll Kamil (KS Iskra Zabrze ) 78,000
24. Pawłowski Jakub (MKS Gdańsk) 77,700
25. Niedurny Kamil (KS Iskra Zabrze ) 77,200
26. Franaszek Jan (AZS AWF Kraków) 76,700
27. Pawliszak Antoni (MKS Gdańsk) 76,483
28. Wójcik Piotr (KS Iskra Zabrze ) 75,950
29. Czarnecki Aleksander (MKS Kusy Szczecin) 75,900
30. Kowalczuk Igor (UKS Gimnazjon Wieliczka) 75,650
31. Kubica Maciej (RKS Cukrownik Chybie) 73,500
32. Loncierz Tymoteusz (KS Iskra Zabrze ) 72,350
33. Mroczyński Arkadiusz (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 72,350
34. Szczypka Jakub (RKS Cukrownik Chybie) 71,800
35. Lichocki Emil (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 71,500
36. Antosiak Łukasz (NTG Nysa) 71,300
37. Cieślar Mateusz (AZS AWF Kraków) 71,050
38. Nadaj Jakub (UKS SP-7 Łódź) 69,050
39. Ciupak Maciej (KS Legia Warszawa) 68,40
40. Wolski Aleksander (NTG Nysa) 68,350
41. Soloch Jakub (NTG Nysa) 67,500
42. Saja Filip (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 65,300
43. Braś Kamil (UKS Gimnazjon Wieliczka) 65,050
44. Klimczuk Paweł (MKS Gdańsk) 13,650
45. Rosiński Paweł (MKS Kusy Szczecin) 0,000
45. Wichrowski Kamil (MKS Kusy Szczecin) 0,000
45. Kojro Kamil (MKS Kusy Szczecin) 0,000
45. Cendrowski Łukasz (MKS Kusy Szczecin) 0,000

Finał – ćwiczenia wolne chłopców kl. III:

1. Mikołaj Kotarski 14,525
2. Kwiatkowski Michał 14,350
3. Wyszomirski Patryk 14,025
3. Szymczyk Radosław 14,025
3. Chruściel Szymon 14,025
6. Czarnecki Aleksander 14,000
7. Cichowicz Jakub 13,300
8. Kurowski Jakub 12,425

Finał – koń/koziołek chłopców kl. III:

1. Kuzdra Christian 14,850
2. Kwiatkowski Michał 14,700
3. Drotlew Daniel 14,300
3. Czarnecki Aleksander 14,300
5. Kurowski Jakub 14,100
6. Kubica Maciej 14,050
7. Siedziako Igor 14,000
8. Koprowski Piotr 13,900

Finał – kółka chłopców kl. III:

1. Kuzdra Christian 13,950
2. Furgoll Kamil 13,800
2. Gniedziejko Jan 13,800
2. Szymczyk Radosław 13,800
5. Kujanek Filip 13,375
6. Tylek Szymon 13,300
7. Antosiak Łukasz 12,950
8. Pawliszak Antoni 12,550

Finał – skok chłopców kl. III:

1. Klimczuk Paweł 15,513
2. Mikołaj Kotarski 14,913
3. Pawłowski Jakub 14,163
4. Pawliszak Antoni 14,113
5. Kubica Maciej 13,688
6. Siedziako Igor 7,438
7. Frączek Jakub 7,038
8. Wójcik Piotr 6,913

Finał – poręcze chłopców kl. III:

1. Białowąs Oliwier 15,050
2. Bracki Borys 14,800
3. Wilde Szymon 13,750
3. Cichowicz Jakub 13,750
3. Gniedziejko Jan 13,750
6. Wójcik Piotr 13,500
7. Kwietniewski Adrian 13,250
8. Franaszek Jan 11,900

Finał – drążek chłopców kl. III:

1. Białowąs Oliwier 14,950
2. Wilde Szymon 14,175
3. Bracki Borys 13,850
3. Chruściel Szymon 13,850
5. Koprowski Piotr 13,525
6. Kujanek Filip 13,500
7. Wyszomirski Patryk 13,400
8. Drotlew Daniel 12,200

MPjm2015-Nysa-dekoracja-gsk-02

Dekoracja wieloboju kl. II Elite dziewcząt Mistrzostw Polski juniora młodszego 2015 w gimnastyce sportowej – Nysa. Fot. facebook/Iskra Zabrze

Wyniki wieloboju kl. II Elite dziewcząt:

1. Sikora Barbara (KS Iskra Zabrze ) 67,925
2. Sady Marta (KS Iskra Zabrze ) 65,525
3. Kowalczyk Iga (UKS SMS Olsztyn) 65,475
4. Łuka Oliwia (KS Iskra Zabrze ) 64,525
5. Hrynowiecka Klaudia (UKS SMS Olsztyn) 63,950
6. Kucner Wiktoria (UKS SMS Olsztyn) 63,375
7. Kowalska Daria (TS Wisła Kraków) 62,925
8. Kania Wiktoria (UKS SMS Olsztyn) 61,500
9. Urbaniec Kinga (KS Iskra Zabrze ) 59,850
10. Wiktoria Maciejowska (KS Korona Kraków) 59,225
11. Pałys Jagoda (TS Wisła Kraków) 58,975
12. Dumańska Maja (NTG Nysa) 57,625
13. Dłużeń Anita (NTG Nysa) 55,425
14. Dunaj Jowita (NTG Nysa) 53,850
15. Orłowska Dominika (MKS Gdańsk) 50,825
16. Malwina Plak (UKS SP-7 Łódź) 49,350
17. Stańczyk Anna (MKS Kusy Szczecin) 48,125
18. Armatyńska Dorota (MKS Gdańsk) 47,850
19. Rębacz Wiktoria (TS Wisła Kraków) 47,775
20. Draplewska Laura (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 44,375
21. Wójcik Marcelina (KS Korona Kraków) 41,775
22. Grzywocz Anna (KS Iskra Zabrze ) 41,500
23. Anusz Alicja (NTG Nysa) 41,025
24. Puzia Oliwia (NTG Nysa) 39,300

Finał – skok kl. II Elite dziewcząt:

1. Sikora Barbara 13,125
2. Kowalczyk Iga 11,700
3. Sady Marta 11,550
4. Malwina Plak 11,075
5. Urbaniec Kinga 11,050
6. Rębacz Wiktoria 10,900
7. Stańczyk Anna 10,850
8. Kania Wiktoria 10,750

Finał – poręcze kl. II Elite dziewcząt:

1. Sikora Barbara 28,600
2. Hrynowiecka Klaudia 27,050
3. Sady Marta 26,700
4. Kania Wiktoria 25,250
5. Orłowska Dominika 24,250
6. Dłużeń Anita 21,550
7. Wiktoria Maciejowska 21,350
8. Pałys Jagoda 15,550

Finał – równoważnia kl. II Elite dziewcząt:

1. Kowalska Daria 13,250
2. Kucner Wiktoria 12,600
3. Kowalczyk Iga 12,150
4. Urbaniec Kinga 10,750
5. Łuka Oliwia 10,700
6. Grzywocz Anna 10,650
7. Wiktoria Maciejowska 10,400
8. Stańczyk Anna 10,050

Finał – ćwiczenia wolne kl. II Elite dziewcząt:

1. Łuka Oliwia 11,850
2. Kucner Wiktoria 11,750
3. Dumańska Maja 11,000
3. Kowalska Daria 11,000
5. Hrynowiecka Klaudia 10,300
6. Dłużeń Anita 10,250
7. Pałys Jagoda 10,150
8. Draplewska Laura 10,050

MPjm2015-Nysa-dekoracja-gsk-01

Dekoracja wieloboju kl. II dziewcząt Mistrzostw Polski juniora młodszego 2015 w gimnastyce sportowej – Nysa. Fot. facebook/Iskra Zabrze

Wyniki wieloboju kl. II dziewcząt:

1. Mnich Wanda (KS Iskra Zabrze ) 71,200
2. Le Khac Sonia (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 70,350
3. Giemza Wiktoria (KS Iskra Zabrze ) 69,500
4. Markowska Natalia (UKS SMS Olsztyn) 67,700
5. Skalska Kaja (TS Wisła Kraków) 67,000
6. Kurowska Martyna (KS Iskra Zabrze ) 66,950
7. Kucab Monika (TS Wisła Kraków) 66,650
8. Porąbka Katarzyna (TS Wisła Kraków) 65,850
9. Pyzio Dagmara (MKS Kusy Szczecin) 65,850
10. Kopczyk Tolia (KS Iskra Zabrze ) 65,650
11. Michalik Nikola (KS Iskra Zabrze ) 65,300
12. Skalska Maja (TS Wisła Kraków) 64,400
13. Kuś Martyna (KS Iskra Zabrze ) 64,100
14. Hucało Anna (UKS SMS Olsztyn) 63,750
15. Kulbicka Wiktoria (TS Wisła Kraków) 63,650
16. Borowska Julia (MKS Kusy Szczecin) 63,300
17. Majecka Majka (TS Wisła Kraków) 62,850
18. Wiśniewska Monika (UKS SMS Olsztyn) 62,350
19. Dargiewicz Julia (UKS SMS Olsztyn) 61,950
20. Oliwia Kata (MKS Pałac Mł. Katowice) 61,700
21. Martyna Kopczyńska (UKS SP-7 Łódź) 60,900
21. Sajduk Wiktoria (TS Wisła Kraków) 60,900
23. Łożyńska Dominka (UKS SMS Olsztyn) 60,050
24. Wyleżoł Maja (TS Wisła Kraków) 60,000
25. Cebo Zuzanna (KS Iskra Zabrze ) 59,800
26. Kierzkowska Aleksandra (MKS Kusy Szczecin) 59,500
27. Skonieczna Liliana (NTG Nysa) 59,100
28. Rajchert Wiktoria (UKS SMS Olsztyn) 58,950
29. Jakubowska Barbara (MKS Gdańsk) 57,950
30. Narkowicz Oliwia (UKS SMS Olsztyn) 56,550
31. Ogiegło Ada (MKS Gdańsk) 54,750
32. Gołota Zuzanna (UKS SMS Olsztyn) 36,500

Finał – skok dziewcząt kl. II:

1. Skalska Kaja 14,300
2. Pyzio Dagmara 14,200
2. Kucab Monika 14,200
4. Sajduk Wiktoria 14,075
5. Borowska Julia 14,025
6. Hucało Anna 7,200
7. Skalska Maja 7,150
8. Skonieczna Liliana 6,975

Finał – poręcze dziewcząt kl. II:

1. Mnich Wanda 29,500
2. Le Khac Sonia 28,100
3. Kurowska Martyna 27,300
4. Kucab Monika 27,050
5. Porąbka Katarzyna 26,300
6. Kuś Martyna 25,850
7. Majecka Majka 24,850
8. Markowska Natalia 22,350

Finał – równoważnia dziewcząt kl. II:

1. Giemza Wiktoria 15,300
2. Mnich Wanda 14,350
3. Borowska Julia 13,350
4. Michalik Nikola 13,050
5. Skalska Maja 12,750
6. Kopczyk Tolia 12,450
7. Markowska Natalia 11,900
8. Porąbka Katarzyna 11,050

Finał – ćwiczenia wolne dziewcząt kl. II:

1. Le Khac Sonia 13,850
2. Skalska Kaja 13,550
3. Kurowska Martyna 13,300
4. Giemza Wiktoria 12,900
5. Pyzio Dagmara 12,300
6. Hucało Anna 12,200
7. Skonieczna Liliana 11,100
8. Martyna Kopczyńska 10,650

 

Komentarze są wyłączone.