Gabriela Janik o ułamki punkta od medalu na Igrzyskach w Baku
20 czerwca 2015
Klub Iskra Zabrze najlepszy na Mistrzostwach Polski juniora młodszego 2015
24 czerwca 2015

Polska gimnastyka na 1. Igrzyskach Europejskich – Baku 2015

Polska reprezentacja w sportach gimnastycznych zakończyła rywalizację na 1. Igrzyskach Europejskich- Baku 2015. Wywalczyliśmy kwalifikacje do tej imprezy w gimnastyce sportowej mężczyzn, gimnastyce sportowej kobiet, akrobatyce sportowej oraz trampolinie. Na Igrzyskach nasi reprezentanci wywalczyli trzy finały w tym dwa z dużymi szansami na medal. Gabriela Janik w finale wieloboju zajęła 12 miejsce, a w finale skoku czwarte tracąc do pozycji medalowej 0,05 pkt! Nasz duet w skokach synchronicznych na trampolinie- Bartłomiej Hes, Łukasz Tomaszewski awansował do finału z czwartego miejsca, jednak w czasie konkurencji Bartek wypadł za trampolinę co wyeliminowało naszych wicemistrzów Europy z walki o medal. Gratulujemy naszej reprezentacji i dziękujemy za dostarczenie wielu emocji, tym bardziej, że kibice mogli śledzić zmagania w sportach gimnastycznych dzięki telewizji Polsat, która pokazała ponad 20 godzin transmisji na żywo.

Gimnastyka sportowa mężczyzn – finał drużynowy:

1. Rosja 178,963
2. Ukraina 177,429
3. Azerbejdżan 174,195

w kwalifikacjach:
24. Polska 154,296
Roman Kulesza, Maksim Kowalenko, Łukasz Borkowski

Gimnastyka sportowa mężczyzn – finał wieloboju:

1. Verniaiev Oleg (UKR) 90,332
2. Stepko Oleg (AZE) 89,065
3. Ignatayev Nikita (RUS) 87,365

w kwalifikacjach:
51. Borkowski Łukasz (POL) 77,465
59. Kowalenko Maksim (POL) 74,332

Gimnastyka sportowa mężczyzn – finał ćwiczenia wolne:

1. Zapata Santana Rayderley (ESP) 15,333
2. Hambuechen Fabian (GER) 15,100
3. Belyavskiy David (RUS) 15,000

w kwalifikacjach:
22. Kulesza Romna (POL) 14,266
67. Borkowski Łukasz (POL) 12,733
74. Kowalenko Maksim (POL) 12,233

Gimnastyka sportowa mężczyzn – finał koń z łękami:

1. Bertoncelj Saso (SLO) 14,966
2. Stepko Oleg (AZE) 14,600
3. Bevan Brinn (GBR) 14,200

w kwalifikacjach:
55. Borkowski Łukasz (POL) 12,466
62. Kowalenko Maksim (POL) 12,100
77. Kulesza Roman (POL) 8,600

Gimnastyka sportowa mężczyzn – finał kółka:

1. Petrounias Eleftherios (GRE) 15,633
2. Ignatyev Nikita (RUS) 15,333
3. Colak Ibrahim (TUR) 15,133

w kwalifikacjach:
40. Borkowski Łukasz (POL) 13,200
52. Kulesza Roman (POL) 12,866
60. Kowalenko Maksim (POL) 12,400

Gimnastyka sportowa mężczyzn – finał skok:

1. Verniaiev Oleg (UKR) 15,266
2. Schmidt Casimir (FRA) 15,116
3. Stepko Oleg (AZE) 14,966

w kwalifikacjach:
14. Borkowski Łukasz (POL) 13,566
17. Kowalenko Maksim (POL) 12,716

Gimnastyka sportowa mężczyzn – finał poręcze:

1. Stepko Oleg (AZE) 15,733
2. Belyavskiy David (RUS) 15,700
3. Berbecar Marius (BEL) 15,600

w kwalifikacjach:
76. Borkowski Łukasz (POL) 11,933
79. Kulesza Roman (POL) 0,000

Gimnastyka sportowa mężczyzn – finał drążek:

1. Hambuechen Fabian (GER) 15,533
2. Maras Vasios (GRE) 15,366
3. Ignatyev Nikita (RUS) 15,166

w kwalifikacjach:
54. Borkowski Łukasz (POL) 13,300
62. Kowalenko Maksim (POL) 12,833

Gimnastyka sportowa kobiet – finał drużynowy:

1. Rosja 116,897
2. Niemcy 110,397
3. Holandia 110,099

w kwalifikacjach:
11. Polska 104,330

Gimnastyka sportowa kobiet – finał wieloboju:

1. Mustafina Aliya (RUS) 58,566
2. Steingruber Giulia (SUI) 56,699
3. Wavers Lieke (NED) 55,065

12. Janik Gabriela (POL) 51,532

w kwalifikacjach:
20. Janik Gabriela (POL) 52,365
23. Jurkowska-Kowalska Katarzyna (POL) 51,965

Gimnastyka sportowa kobiet – finał skok:

1. Steingruber Giulia (SUI) 14,999
2. Tutkhalyan Seda (RUS) 14,683
3. Top Lisa (NED) 14,016
4. Janik Gabriela (POL) 13,966

w kwalifikacjach:
4. Janik Gabriela (POL) 13,900
14. Jurkowska- Kowalska Katarzyna (POL) 13,316

Gimnastyka sportowa kobiet – finał poręcze:

1. Mustafina Aliya (RUS) 15,400
2. Scheder Sophie (GER) 15,200
3. Iridon Andreea (ROU) 12,800

w kwalifikacjach:
19. Janik Gabriela (POL) 13,233
35. Jurkowska-Kowalska Katarzyna (POL) 11,900
40. Plichta Paula (POL) 11,533

Gimnastyka sportowa kobiet – finał równoważnia:

1. Wevers Lieke (NED) 14,200
2. Iridon Andreea (ROU) 14,000
3. Steingruber Giulia (SUI) 13,700

w kwalifikacjach:
19. Jurkowska-Kowalska Katarzyna (POL) 13,033
29. Janik Gabriela (POL) 12,566

Gimnastyka sportowa kobiet – finał ćwiczenia wolne:

1. Steingruber Giulia (SUI) 14,266
2. Mustafina Aliya (RUS) 14,200
3. Wevers Lieke (NED) 13,800

w kwalifikacjach:
13. Jurkowska-Kowalska Katarzyna (POL) 13,366
45. Janik Gabriela (POL) 12,166

Trampolina indywidualna – mężczyźni – finał:

1. Ushakov Dmitry (RUS) 60,090
2. Hancharou Uladzislau (BLR) 59,380
3. Grishunin Ilya (AZE) 58,765

w kwalifikacjach:
12. Hes Bartłomiej (POL) 102,380
22. Tomaszewski Łukasz (POL) 86,630

Trampolina synchroniczna – mężczyźni – finał:

1. Melnik Mikhail, Ushakov Dmitry (RUS) 51,100
2. Hancharou Uladzisalu, Kazak Mikalai (BLR) 50,800
3. Gromowski MartinS, onn Kyrylo (GER) 48,800

6. Hes Bartłomiej, Tomaszewski Łukasz (POL) 10,600

Akrobatyka sportowa – 2ki mieszane – finał wieloboju:

1. Marina Chernova, Georgy Pataraya (RUS) 89,310
2. Yana Vastavel, Solano Cassamajor (BEL) 86,180
3. Hannah Baughn, Ryan Bartlett (GBR) 85,160

w kwalifikacjach:
7. Angelika Kowalewska, Maciej Zabierowski (POL) 76,510

Akrobatyka sportowa – grupowe kobiet – finał wieloboju:

1. Belgia 86,480
2. Rosja 85,430
3. Białoruś 84,610

w kwalifikacjach:
11. Polska 75,960
Alicja Sokołowska, Patrycja Kloc, Izabela Matias

Akrobatyka sportowa – grupowe kobiet – finał statyczny:

1. Belgia 28,700
2. Rosja 28,550
3. Białoruś 28,510

w kwalifikacjach:
10. Polska 25,540
Alicja Sokołowska, Patrycja Kloc, Izabela Matias

Akrobatyka sportowa – grupowe kobiet – finał dynamiczny:

1. Belgia 28,480
2. Rosja 28,190
3. Białoryś 28,120

w kwalifikacjach:
11. Polska 25,470
Alicja Sokołowska, Patrycja Kloc, Izabela Matias

Akrobatyka sportowa – 2ki mieszane – finał dynamiczny:

1. Chernova Marina, Georgy Pataraya (RUS) 29,300
2. Yana Vastavel Yana, Solano Cassamajor (BEL) 28,690
3. Hannah Baughn, Ryan Bartlett (GBR) 28,650

w kwalifikacjach:
9. Angelika Kowalewska, Maciej Zabierowski (POL) 25,860

Akrobatyka sportowa – 2ki mieszane – finał statyczny:

1. Chernova Marina, Georgy Pataraya (RUS) 29,760
2. Yana Vastavel Yana, Solano Cassamajor (BEL) 28,930
3. Hannah Baughn, Ryan Bartlett (GBR) 28,260

w kwalifikacjach:
7. Angelika Kowalewska, Maciej Zabierowski (POL) 25,450

Aerobik gimnastyczny – 2ki mieszane – finał:

1. Moreno Lopez Sara, Lli Lloris Viecente (ESP) 21,150
2. Castoldi Michela, Donati Davide (ITA) 21,050
3. Dzhanazian Dukhik, Solovev Denis (RUS) 20,500

Aerobik gimnastyczny – grupowe – finał:

1. Węgry 21,144
2. Rumunia 21,094
3. Hiszpania 20,933

Gimnastyka artystyczna – finał wieloboju w układach zbiorowych:

1. Rosja 35,300
2. Izrael 35,050
3. Białoruś 34,850

Gimnastyka artystyczna – finał wieloboju w układach indywidualnych:

1. Kudryavtseva Yana (RUS) 76,100
2. Mamun Margarita (RUS) 75,650
3. Staniouta Melitina (BLR) 73,100

Gimnastyka artystyczna – finał w układach zbiorowych – wstążki:

1. Rosja 18,000
2. Ukraina 17,250
3. Izrael 17,100

Gimnastyka artystyczna – finał w układach zbiorowych – maczugi i obręcze:

1. Białoruś 17,600
2. Izrael 17,500
3. Ukraina 17,150

Gimnastyka artystyczna – finał w układach indywidualnych – obręcz:

1. Mamun Margarita (RUS) 18,850
2. Staniouta Melitina (BLR) 18,500
3. Rivkin Neta (ISR) 18,150

Gimnastyka artystyczna – finał w układach indywidualnych – piłka:

1. Kudryavtseva Yana (RUS) 18,950
2. Rizatdinova Ganna (UKR) 18,250
3. Staniouta Melitina (BLR) 18,200

Gimnastyka artystyczna – finał w układach indywidualnych – maczugi:

1. Kudryavtseva Yana (RUS) 19,200
2. Rizatdinova Ganna (UKR) 18,550
3. Staniouta Melitina (BLR) 18,150

Gimnastyka artystyczna – finał w układach indywidualnych – wstążka:

1. Kudryavtseva Yana (RUS) 19,000
2. Durunda Marina (AZE) 18,200
3. Pazhava Salome (GEO) 17,950

Komentarze są wyłączone.