Kordian Krężelok zdobył złoto na turnieju w Holandii
9 czerwca 2015
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Hali Leszka Blanika w Gdańsku
16 czerwca 2015

Nasza reprezentacja na 1. Igrzyska Europejskie – Baku 2015

Po uroczystym ślubowaniu w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie nasza reprezentacja wyjedzie do Baku, gdzie wystąpi w 1. Igrzyskach Europejskich. Pierwszy raz zawody tak dużej rangi będą rozgrywane z tak wieloma dyscyplinami gimnastycznymi i to w jednym czasie na jednej hali, co pozwoli kibicom poznać różne formy gimnastyki. Poprzez wywalczone kwalifikacje Polskę reprezentować będziemy w następujących sportach gimnastycznych- gimnastyka sportowa mężczyzn, gimnastyka sportowa kobiet, skoki na trampolinie, akrobatyka sportowa. Zapraszamy do śledzenia transmisji z Igrzysk w telewizji Polsat i trzymanie kciuków za naszą reprezentację!

Reprezentacja Polski w sportach gimnastycznych:

 

Gimnastyka Sportowa Mężczyzn:

Roman Kulesza (MKS Kusy Szczecin)
Maksim Kowalenko (AZS AWF Kraków)
Łukasz Borkowski (AZS AWFiS Gdańsk)
trener: Leon Biskup
sędzia: Mariusz Wiliński

Gimnastyka Sportowa Kobiet:

Paula Plichta (UKS SMS Olsztyn)
Katarzyna Jurkowska- Kowalska (TS Wisła Kraków)
Gabriela Janik (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz)
trener: Przemysław Lis
sędzia: Maria Ratyńska- Bury, Joanna Uracz-Kocur

Skoki na Trampolinie:

Łukasz Tomaszewski (MKS Victoria Jawor)
Bartłomiej Hes (UKS AS Zielona Góra)
trener: Radosław Walczak
sędzia: Okoniewski Waldemar

Akrobatyka Sportowa:

Alicja Sokołowska (KS Piramida Rzeszów)
Patrycja Kloc (TG Sokół Rzeszów)
Izabela Matias (ZKS Stal Rzeszów)
trener: Andrzej Sokołowski

Maciej Zabierowski (UKS Targówek Warszawa)
Angelika Kowalewska (UKS Targówek Warszawa)
trener: Katarzyna Zabierowska
sędziowie: Milewska Wiesława, Karolina Kowalczyk-Kamińska

przedstawiciel komitetu technicznego ds. akrobatyki sportowej Europejskiej Unii Gimnastycznej: Urszula Wojtkowiak

Prezes: Barbara Stanisławiszyn

 

Program rywalizacji w sportach gimnastycznych:

Godziny podane w czasie lokalnym w Baku. Czas w Polsce to różnica – 3 godziny.

Niedziela (14.06.2015):

10:00 – 11:10 kwalifikacje – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 1 (ćw. wolne, koń z łękami, kółka)
10:00 – 10:45 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 1 (skok, poręcze)
10:51 – 11:45 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 2 (skok, poręcze)
11:17 – 12:25 kwalifikacja – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 2 (ćw. wolne, koń z łękami, kółka) –
11:42 – 12:25 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 3 (skok, poręcze)
14:30 – 15:40 kwalifikacja – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 3 (ćw. wolne, koń z łękami, kółka)
14:30 – 15:15 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 4 (skok, poręcze)
15:22 – 16:05 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 5 (skok, poręcze)
16:12 – 17:20 kwalifikacja – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 4 (ćw. wolne, koń z łękami, kółka)
16:37 – 17:20 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 6 (skok, poręcze) –
17:27 – 18:10 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 7 (skok, poręcze)
17:52 – 19:00 kwalifikacja – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 5 (ćw. wolne, koń z łękami, kółka)
18:17 – 19:00 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 8 (skok, poręcze)

Poniedziałek (15.06.2015):

10:00 – 11:09 kwalifikacje – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 1 (skok, poręcze, drążek)
10:00 – 10:45 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 1 (równoważnia, ćw. wolne)
10:51 – 11:34 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 2 (równoważnia, ćw. wolne)
11:16 – 12:24 kwalifikacja – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 2 (skok, poręcze, drążek) –
11:41 – 12:24 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 3 (równoważnia, ćw. wolne)
14:30 – 15:40 kwalifikacja – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 3 (skok, poręcze, drążek)
14:30 – 15:15 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 4 (równoważnia, ćw. wolne)
15:22 – 16:03 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 5 (równoważnia, ćw. wolne)
16:12 – 17:18 kwalifikacja – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 4 (skok, poręcze, drążek)
16:35 – 17:18 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 6 (równoważnia, ćw. wolne) –
17:25 – 18:08 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 7 (równoważnia, ćw. wolne)
17:52 – 19:00 kwalifikacja – gimnastyka sportowa mężczyzn – rzut 5 (skok, poręcze, drążek)
18:15 – 19:00 kwalifikacje – gimnastyka sportowa kobiet – rzut 8 (równoważnia, ćw. wolne)
Dekoracja finału drużynowego kobiet i mężczyzn

Środa (17.06.2015):

10:00 – 12:10 finał wieloboju w układach zbiorowych- gimnastyka artystyczna – rzut 1
10:00 – 12:10 kwalifikacje w akrobatyce sportowej – rzut 1
12:10 – 14:30 finał wieloboju w układach zbiorowych- gimnastyka artystyczna – rzut 2
12:10 – 14:30 kwalifikacje w akrobatyce sportowej – rzut 2
18:15 – 21:00 kwalifikacje w indywidualnych skokach na trampolinie
19:45 – 20:39 kwalifikacje – aerobik gimnastyczny – dwójki mieszane

Czwartek (18.06.2015):

17:30- 20:20 finał wieloboju- gimnastyka sportowa kobiet i mężczyzn

Piątek (19.06.2015):

10:00 – 11:07 finał wieloboju w układach indywidualnych – gimnastyka artystyczna – rzut 1
10:00 – 11:07 finał wieloboju – akrobatyka sportowa – trójki kobiet – rzut 1
11:17 – 12:20 finał wieloboju w układach indywidualnych – gimnastyka artystyczna – rzut 2
11:17 – 12:30 finał wieloboju – akrobatyka sportowa – trójki kobiet – rzut 2
12:30 – 13:53 finał wieloboju w układach indywidualnych – gimnastyka artystyczna – rzut 3
12:30 – 13:53 finał wieloboju – akrobatyka sportowa – dwójki mieszane – rzut 3
14:03 – 15:15 finał wieloboju w układach indywidualnych – gimnastyka artystyczna – rzut 4
14:03 – 15:15 finał wieloboju – akrobatyka sportowa – dwójki mieszane – rzut 4
19:00 – 20:30 kwalifikacje w synchronicznych skokach na trampolinie
19:18 – 20:18 kwalifikacje – aerobik gimnastyczny – grupowe

Sobota (20.06.2015):

16:00- 19:45 finały na przyrządach – gimnastyka sportowa kobiet i mężczyzn

Niedziela (21.06.2015):

10:00 – 10:40 finał w indywidualnych skokach na trampolinie
10:08 – 10:31 finał – aerobik gimnastyczny – dwójki mieszane
11:00 – 11:40 finał w synchronicznych skokach na trampolinie
11:10 – 11:33 finał – aerobik gimnastyczny – grupowe
14:30 – 15:30 finał w układach zbiorowych – wstążki, finał w układach indywidualnych – obręcz – gimnastyka artystyczna
14:30 – 15:30 finał – akrobatyka sportowa – dwójki mieszane – balans
16:00 – 17:00 finał w układach zbiorowych – maczugi i obręcze, finał w układach indywidualnych – piła- gimnastyka artystyczna
16:00 – 17:00 finał – akrobatyka sportowa – trójki kobiet- balans
17:30 – 18:00 finał w układach indywidualnych- maczugi- gimnastyka artystyczna
17:30 – 18:00 finał – akrobatyka sportowa – dwójki mieszane – dynamiczny
18:25 – 19:00 finał w układach indywidualnych – wstążka – gimnastyka artystyczna
18:25 – 19:00 finał – akrobatyka sportowa – trójki kobiet – dynamiczny

Komentarze są wyłączone.