Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – Szczecin 2015 zakończone sukcesem
25 maja 2015
Kolejne zwycięstwo zawodniczek SGA Gdynia
2 czerwca 2015

Chorzów 2015 – Medale Mistrzostw Polski w akrobatyce rozdane

Zakończyły się 61. Mistrzostwa Polski w akrobatyce sportowej, skokach na ścieżce i trampolinie- Chorzów 2015. W gościnny Chorzowie na hali MOSiRu przy ulicy Dąbkowskiego rywalizowało prawie 200 zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji klubowej akrobatyki sportowej tytuł najlepszego klubu obronił UTS Akro- Bad Warszawa. W konkurencjach skoków na ścieżce wygrał PTG Sokół Kraków, wyprzedzając zeszłorocznego Mistrza AZS AWF Poznań. Jednak poznaniacy nie mieli sobie równych w skokach na trampolinie gdzie obronili zeszłoroczny tytuł prawie trzystu punktową przewagą! Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za dwa dni pełne sportowych emocji.

Klasyfikacja klubowa – akrobatyka:

1. UTS Akro-Bad Warszawa 216,00 pkth4
2. DOSiR Sokolnia Chorzów 174,00 pkt
3. ZKS Stal Rzeszów 142,67 pkt
4. UKS Targówek Warszawa 132,00 pkt
5. KAS AZS UR Rzeszów 86,00 pkt
6. ZTA Zurum Złotoryja 72,00 pkt
7. DKS Targówek Warszawa 70,00 pkt
8. UKS AS Zielona Góra 48,00 pkt
9. MKS Pruszków 38,00 pkt
10. Greinplast TG Sokół Rzeszów 34,67 pkt
11. UKS Piramida Żary 30,00 pkt
12. AZS AWF Katowice 30,00 pkt
13. MKS Polonia Świdnica 30,00 pkt
14. PTG Sokół Kraków 24,00 pkt
15. KPKS Halemba Ruda Śląska 19,00 pkt
16. KS Piramida Rzeszów 18,67 pkt
17. KS Star Bielsko-Biała 8,00 pkt
18. UKS Salto Marki 6,00 pkt

Klasyfikacja klubowa – skoki:

1. PTG Sokół Kraków 194,00 pkt
2. AZS AWF Poznań 158,00 pkt
3. MKS Żak Biała Podlaska 73,00 pkt
4. MKS Pałac Młodzieży Katowice 30,00 pkt

Klasyfikacja klubowa – trampolina:

1. AZS AWF Poznań 702,00 pkt
2. UKS AS Zielona Góra 403,00 pkt
3. ZKS Stal Rzeszów 386,00 pkt
4. MKS Victoria Jawor 359,00 pkt
5. AZS AWF Wrocław 97,00 pkt
6. AZS AWF Katowice 45,00 pkt
7. TKG Olimpijczyk Toruń 31,00 pkt
8. UTS Akro-Bad Warszawa 5,00 pkt
9. PTG Sokół Kraków 2,00 pkt

Akrobatyka – dwójka mężczyzn – senior

1. Piotrowski Oksar, Wojtacki (DKS Targówek Warszawa) Adam 84,620
2. Kwiatkowski Cyryl, Romanowski Kasper (UKS AS Zielona Góra) 78,675
3. Zieliński Jakub, Bigos Paweł (MKS Pruszków) 71,340

Akrobatyka – dwójki mieszane – grupy wiekowe 11-16

1. Kraj Julia, Miśta Jakub (DOSiR Sokolnia) 78,000
2. Czarniak Melchior, Bartosz Wiktoria (ZTA Aurum Złotoryja) 66,100

Akrobatyka – dwójki mieszane – senior

1. Kowalewska Angelika, Zabierowski Maciej (UKS Targówek Warszawa) 86,330
2. Tronina Jakub, Klesyk Iga (ZKS Stal Rzeszów) 85,150
3. Lewicka Kinga, Wojtazczyk Łukasz (DOSiR Sokolnia Chorzów, KPKS Halemba Ruda Śląska) 80,850
4. Białas Aleksandra, Dackiewicz Wojciech (AZS AWF Katowice) 79,230
5. Szczerbaty Aleksandra, Kamińska Wanesa (KAS AZS UR Rzeszów) 78,750
6. Wichary Daniel, Jęczmyk Agata (DOSiR Sokolnia Chorzów) 77,875
7. Kloc Wiktoria, Dudek Mateusz (Greinplast – TG Sokół Rzeszów) 76,995
8. Kuryśko Kacper, Skowrońska Lena (TG Sokół Rzeszów, KS Piramida Rzeszów) 73,950

Akrobatyka – czwórki mężczyzn – senior:

1. Antonowicz Tomasz, Bielecki Mateusz, Kroczak Maciej, Wrześniak Marek (ZTA Zurum Złotoryja) 85,880
2. Miecznikowski Michał, Miecznikowski Maciej, Kocoń Jan, Kłos Daniel (UTS Akro- Bad Warszawa) 82,210
3. Czajewski Daniel, Dereniewski Patryk, Kędzierski Kacper, Pamin Dominik (UTS Akro- Bad Warszawa) 75,900
4. Bentkowski Szymon , Pas Szymon, Socha Jan, Pas Dorian (MKS Polonia Świdnica) 72,250

Akrobatyka – dwójki kobiet – grupy wiekowe 11-16:

1. Stopińska Marta, Posmyk Maja (DOSiR Sokolnia Chorzów) 80,375
2. Pilch Jagoda, Kursa Dominika (PTG Sokół Kraków) 79,875
3. Franiszyn Dominika, Kolek Julia (ZKS Stal Rzeszów) 75,625
4. Ostrowska Sandra, Plewnia Emilia (DOSiR Sokolnia Chorzów) 74,725
5. Michalska Agata, Marek Oliwia (UKS Targówek Warszawa) 74,550
6. Pszczółkowska Katarzyna, Gumowska Zuzanna (UTS Akro- Bad Warszawa) 74,200
7. Adamczak Julia, Mazur Wiktoria (DOSiR Sokolnia Chorzów) 74,075

Akrobatyka – dwójki kobiet – senior:

1. Sala Malwina, Stasicka Maja (ZKS Stal Rzeszów) 72,495
2. Jasińska Nadia, Podleć Gabriela (UTS Akro- Bad Warszawa) 72,275
3. Micał Aneta, Szela Karolina (KAS AZS UR Rzeszów) 72,225
4. Biskowska Kornelia, Harenda Róża (UKS Piramida Żary) 70,875
5. Purymowska Natalia, Sasimowska Zofia (UTS Akro- Bad Warszawa) 70,585

Akrobatyka – trójki kobiet – grupy wiekowe 11-16:

1. Hyżyk Nicola, Galusiakowska Julia, Siwołowska Monika (UTS Akro Bad Warszawa) 81,400
2. Szczapanik Karolina, Zacharska Gloria, Villanueva Angela (PTG Sokół Kraków) 80,625
3. Pełka Iga, Wit Blanka, Żurowska Anna (DKS Targówek Warszawa) 79,625
4. Wojtkowska Alicja, Wołoszyn Maria, Kugler Wiktoria (UTS Akro- Bad Warszawa) 76,425
5. Frączek Gabriela, Fajfur Julia, Polak Anna (KS Start Bielsko- Biała) 71,825
6. Kalata Maria, Janukanis Joanna, Sawicka Marianna (UTS Akro- Bad Warszawa) 65,525
7. Skarżyńska Weronika, Śliwicka Alicja, Śliwicka Justyna (UKS Salto Marki) 65,025

Akrobatyka – trójki kobiet – senior:

1. Rajtor Magda, Śrutwa Marta, Hałupka Oliwia (DOSiR Sokolnia Chorzów) 82,525
2. Zabierowska Anna, Gąsiorowska Weronika, Pietrzak Wiktoria (UKS Targówek Warszawa) 81,850
3. Kloc Patrycja, Sokołowska Alicja, Matias Izabela (Greinplast TG Sokół Rzeszów, KS Piramida Rzeszów, ZKS Stal Rzeszów) 81,030
4. Feja Natalia, Naczyńska Adrianna, Szulc Daria (DOSiR Sokolnia Chorzów) 80,750
5. Warchoł Aleksandra, Lewicka Karolina, Rzeźnikiewicz Gabriela (KAS AZS UR Rzeszów) 74,575
6. Kajda Karolina, Kawalec Karolina, Zalewska Klaudia (UTS Akro- Bad Warszawa) 74,490
7. Szustak Krystyna, Szcześniewska Weronika, Bryśkiewicz Kamila (UKS Targówek Warszawa) 73,600
8. Cuburt Weronika, Kapała Wiktoria, Korbecka Martyna (ZKS Stal Rzeszów) 70,125

Skoki na ścieżce – kobiet – klasa Mistrzowska:

1. Bałko Dorota (PTG Sokół Kraków) 114,300
2. Bałko Agnieszka (PTG Sokół Kraków) 109,900
3. Paluch Zezanna (PTG Sokół Kraków) 108,600
4. Czekała Aleksandra (MKS Pałac Młodzieży Katowice) 105,300

Skoki na ścieżce – kobiet – klasa I:

1. Walczuk Gabriela (MKS Żak Biała Podlaska) 103,400
2. Bartoszewska Darma (MKS Żak Biała Podlaska) 99,500
3. Michałek Małgorzata (MKS Żak Biała Podlaska) 95,900

Skoki na ścieżce – mężczyzn – klasa Mistrzowska:

1. Wesołowski Marcin (AZS AWF Poznań) 140,400
2. Hardy Jacek (PTG Sokół Kraków) 123,900
3. Skąpski Mikołaj (AZS AWF Poznań) 114,800
4. Drausowski Jacek (AZS AWF Poznań) 81,800

Skoki na ścieżce – mężczyzn – klasa I:

1. Jasiński Patryk (AZS AW Poznań) 88,200

Trampolina – synchrony kobiet – klasa Mistrzowska:

1. Balcerzewska Michalina, Świtalska Magdalena (AZS AWF Poznań) 120,000
2. Pietrucha Natalia, Kliś Michalina (ZKS Stal Rzeszów) 117,900
3. Sajchta Emilia, Prautzsch Claudia (UKS As Zielona Góra) 116,500
4. Lelek Katarzyna, Pęcak Klaudia (ZKS Stal Rzeszów) 115,800
5. Berlikowska Zofia, Kowalska Natalia (UKS As Zielna Góra) 114,900
6. Gołębiewska Urszula, Pawłowska Joanna (AZS AWF Poznań) 113,100
7. Chlebisz Barbara, Zarada Klaudia (AZS AWF Katowice) 109,100

Trampolina – synchorny kobiet – klasa I:

1. Warchoł Dominika, Bosek Katarzyna (ZKS Stal Rzeszów) 119,100
2. Gruszczyńska Natalia, Konieczna Magdalena (AZS AWF Wrocław) 111,100
3. Hamulczyk Dominika, Dominik Katarzyna (MKS Victoria Jawor) 108,000
4. Kluczyńska Marta, Stróżyk Julia (AZS AWF Poznań) 106,200
5. Jedlińska Wiktoria, Kozak Natalia (ZKS Stal Rzeszów) 105,700

Trampolina – synchorny mężczyzn – klasa Mistrzowska:

1. Nowak Łukasz, Zakrzewski Artur (AZS AWF Poznań) 131,500
2. Kłeczek Kamil, Kłeczek Krystian (ZKS Stal Rzeszów) 127,200
3. Krzemień Tomasz, Tomaszewski Łukasz (MKS Viktoria Jawor) 123,900
4. Kubiak Jakub, Jaworski Łukasz (AZS AWF Poznań) 119,700
5. Pniewski Arkadiusz, Kurowski Kacper (UKS As Zielona Góra) 118,900
6. Zatyka Maciej, Kołodziejski Karol (MKS Viktoria Jawor) 86,000
7. Hes Bartłomiej, Burdziak Łukasz (UKs As Zielona Góra) 79,000

Trampolina – synchrony mężczyzn – klasa I:

1. Kołodziej Bartosz, Mikuła Łukasz (MKS Victoria Jawor) 117,600
2. Adamak Frederyk, Dusterhoft Eryk (AZS AWF Poznań) 116,000
3. Termena Mateusz, Woźny Szymon (MKS Victoria Jawor) 108,000
4. Figlak Dominik, Samoszuk Marco (AZS AWF Poznań) 104,000
5. Muzeja Sebastian, Witek Marcin (MKS Vicotoria Jawor) 99,400
6. Czapla Kacper, Popławski Łukasz (UKS As Zielona Góra) 87,000

Trampolina – drużynowo kobiet – klasa Mistrzowska:

1. AZS AWF Poznań 137,525
Świtalska Magdalena
Pawłowska Joanna
Balcerzewska Michalina

2. AZS AWF Poznań 135,045
Gołębiewska Urszula
Kluczyńska Marta
Stróżyk Julia

3. ZKS Stal Rzeszów 134,720
Bosek Katarzyna
Kozak Natalia
Jedlińska Wiktoria
Warchoł Dominika

4. ZKS Stal Rzeszów 134,100
Pietrucha Natalia
Pęcak Klaudia
Lelek Katarzyna
Kliś Michalina

5. UKS As Zielna Góra 131,610
Berlikowska Zofia
Sajchta Emilia
Prautzsch Claudia
Kowalska Natalia

6. AZS AWF Wrocław
Zawadzka Emilia
Gruszczyńska Natalia
Konieczna Magdalena

Trampolina – drużynowo mężczyzn – klasa Mistrzowska:

1. UKS AS Zielona Góra 158,085
Hes Bartłomiej
Budziak Łukasz
Pniewski Arkadiusz
Kurowski Kacper

2. AZS AWF Poznań 156,660
Nowak Łukasz
Zakrzewski Artur
Figlak Dominik
Samoszuk Marco

3. MKS Victoria Jawor 152,825
Tomaszewski Łukasz
Kołodziej Karol
Krzemień Tomasz
Mikuła Łukasz

4. ZKS Stal Rzeszów 148,470
Kłeczek Kamil
Kłeczek Krystian
Marczydło Paweł
Dziki Norbert

5. AZS AWF Poznań 144,145
Kubia Jakub
Jaworski Łukasz
Dusterhoft Eryk
Adamczak Fryderyk

Kwalifikacje:

6. UKS AS Zielona Góra 243,005
Czapla Kacper
Krupa Adrian
Czapla Aleksander
Popławski Łukasz

7. MKS Victoria Jawor 241,495
Kołodziej Bartosz
Witek Marcin
Zuzeja Sebastian
Zatyka Maciej

8. MKS Victoria Jawor 195,188
Sokołowski Bartosz
Woźny Szymon
Termena Mateusz

Trampolina – indywidualna kobiet – klasa Mistrzowska:

1. Berlikowska Zofia (UKS AS Zielna Góra) 136,710
2. Świtalska Magdalena (AZS AWF Poznań) 136,675
3. Zawadzka Emilia (AZS AWF Wrocław) 136,210
4. Balcerzewska Michalina (AZS AWF Poznań) 132,345
5. Pawłowska Joanna (AZS AWF Poznań) 132,020
6. Prautsch Claudia (UKS AS Zielna Góra) 130,340
7. Chlebisz Barbara (AZS AWF Katowice) 129,255
8. Pęcak Klaudia (ZKS Stal Rzeszów) 127,005

Kwalifikacje:
9. Lelek Katarzyna (ZKS Stal Rzeszów) 83,175
10. Gołębiewska Urszula (AZS AWF Poznań) 82,925
11. Pietrucha Natalia (ZKS Stal Rzeszów) 82,480
12. Kliś Michalina (ZKS Stal Rzeszów) 81,605
13. Zarada Klaudia (AZS AWF Katowice) 80,270
14. Sajchta Emilia (UKS AS Zielna Góra) 52,285
15. Kowalska Natalia (UKS AS Zielna Góra) 51,565

Trampolina – indywidualna kobiet – klasa I:

1. Bosek Katarzyna (ZKS Stal Rzeszów) 130,820
2. Kluczyńska Maria (AZS AWF Poznań) 128,880
3. Ogrodnik Alicja (UKS AS Zielona Góra) 128,525
4. Stróżyk Julia (AZS AWF Poznań) 126,510
5. Hamulczyk Dominika (MKS Victoria Jawor) 126,180
6. Kozak Natalia (ZKS Stal Rzeszów) 124,675
7. Gruszczyńska Natalia (AZS AWF Wrocław) 124,425
8. Jedlińska Wiktoria (ZKS Stal Rzeszów) 106,905

Kwalifikacje:
9. Warchoł Dominika (ZKS Stal Rzeszów) 79,625
19. Dominik Katarzyna (MKS Victoria Jawor) 77,445
11. Sasimowska Ewa (UTS Akro- Bad Warszawa) 73,845
12. Konieczna Magdalena (AZS AWF Wrocław) 56,345

Trampolina- indywidualna mężczyzn- klasa Mistrzowska:

1. Tomaszewski Łukasz (MKS Victoria Jawor) 159,900
2. Hes Bartłomiej (UKS AS Zielona Góra) 158,300
3. Nowak Łukasz (AZS AWF Poznań) 152,705
4. Jaworski Łukasz (AZS AWF Poznań) 152,595
5. Kłeczek Krystian (ZKS Stal Rzeszów) 145,555
6. Kołodziej Karol (MKS Victoria Jawor) 145,275
7. Krzemień Tomasz (MKS Victoria Jawor) 124,430
8. Kuciak Jakub (AZS AWF Poznań) 119,880

Kwalifikacje:
9. Kurowski Kacper (UKS AS Zielona Góra) 89,450
10. Rogodziński Jakub (TKG Olimpijczyk Toruń) 89,430
11. Marczydło Paweł (ZKS Stal Rzeszów) 88,130
12. Burdziak Łukasz (UKS AS Zielona Góra) 83,855
13. Kłeczek Kamil (ZKS Stal Rzeszów) 72,285
14. Adamczyk Tomasz (AZS AWF Wrocław) 68,865
15. Zakrzewski Artur (AZS AWF Poznań) 64,780
16. Pniewski Arkadiusz (UKS AS Zielona Góra) 63,660
17. Zatyka Maciej (MKS Victoria Jawor) 35,700

Tramplina- indywidualna mężczyzn- klasa I:

1. Figlak Dominik (AZS AWF Poznań) 141,210
2. Katkiewicz Sławomir (TKG Olimpijczyk Toruń) 134,305
3. Adamczak Fryderyk (AZS AWF Poznań) 130,805
4. Kołodziej Bartosz (MKS Victoria Jawor) 129,820
5. Mikuła Łukasz (MKS Victoria Jawor) 129,130
6. Dusterhoft Eryk (AZS AWF Poznań) 126,045
7. Guzy Szymon (AZS AWF Katowice) 112,360
8. Samoszuk Marco (AZS AWF Poznań) 92,845

Kwalifikacje:
9. Czapla Kacper (UKS AS Zielona Góra) 83,030
10. Dziki Norbert (ZKS Stal Rzeszów) 82,920
11. Sokołowski Bartosz (MKS Victoria Jawor) 80,305
12. Krupa Adrian (UKS AS Zielna Góra) 79,745
13. Witek Marcin (MKS Vicoria Jawor) 79,405
14. Woźny Szymon (MKS Victoria Jawor) 78,495
15. Muzeja Sebastian (MKS Victoria Jawor) 78,350
16. Czapla Aleksander (UKS AS Zielona Góra) 77,005
17. Mierzejewski Dominik (UTS Akro- Bad Warszawa) 50,615
18. Dobrowolski Jędzrzej (PTG Sokół Kraków) 46,115
19. Popławski Łukasz (UKS AS Zielona Góra) 44,845
20. Termena Mateusz (MKS Victoria Jawor) 36,388

Komentarze są wyłączone.