Polska Reprezentacja wyjeżdża na ME do Mińska
28 kwietnia 2015
Białoruś i Rosja triumfowały na ME w Mińsku
3 maja 2015

Danuta Majewska wyróżniona przez PKOl

Komisja Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego w ramach konkursu „Trenerka roku” nagrodził w kategorii za całokształt pracy Panią Danutę Majewską, trenerkę akrobatyki sportowej z Zielonej Góry. Uroczyste wręczenie wyróżnień w konkursie nastąpiło podczas międzynarodowego seminarium na temat miejsca kobiet w europejskim sporcie, które odbyło się 28 kwietnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Z rąk prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego, członkini MKOl i I wiceprezes PKOl Ireny Szewińskiej oraz Blanki Fijołek kierującej pionem sponsoringu w firmie Samsung Electronics Polska honorowani odebrali okolicznościowe statuetki, wiązanki kwiatów i upominki. Gratulacje złożyła wyróżnionym także Lydia Nsekera – członkini MKOl z Burundi, kierująca w Komitecie komisją „Kobiety i sport”.

Danuta Majewska:
Trenerka akrobatyki sportowej. Pochodzi z Żar. Już jako 14-latka rozpoczęła treningi w sekcji akrobatyki w miejscowym „Włókniarzu”. Po latach przeniosła się do zielonogórskiej „Gwardii”, a potem w klubie „Akrobata”. Była wśród inicjatorów powołania Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej na Ziemi Lubuskiej oraz Lubuskiej Federacji Sportu. Działała w zarządzie Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej.
Brała aktywny udział przy organizowaniu w naszym kraju najpoważniejszych imprez międzynarodowych w tym sporcie. Zawsze imponowała ogromną wiedzą, spokojem i zmysłem organizacyjnym. W ciągu ponad 40-tu lat pracy trenerskiej wyszkoliła 14 mistrzów Polski i wychowała na porządnych ludzi kilka pokoleń zawodników. Wielu jej podopiecznych to reprezentanci Polski, ale także uznani nauczyciele, lekarze, dziennikarze czy trenerzy sportowi.

źródło: olimpijski.pl

 

Komentarze są wyłączone.