40. Międzynarodowy Turniej Wiosny zakończony z sukcesem
21 kwietnia 2015
Polska Reprezentacja wyjeżdża na ME do Mińska
28 kwietnia 2015

W Turnieju Pod Wawelem wystąpiło 270 akrobatów

W ostatni weekend w Krakowie odbył się III Międzynarodowy Turniej Pod Wawelem w Akrobatyce Sportowej, Skokach na ścieżce i Trampolinie organizowany przez Małopolski Związek Akrobatyki Sportowej. Na hali klubu sportowego Bronowianka, rywalizowała rekordowa liczba 270 zawodników z 34 klubów w Polski, Niemiec i Białorusi oraz reprezentacje Ukrainy i Algierii. Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Krakowa Pan Jacek Majchrowskim, a Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie.
Zawody rozpoczęły się w piątek oficjalnym treningiem. W sobotę podziwiać mogliśmy rywalizację zawodników w akrobatyce sportowej (ćwiczenia zespołowe na planszy), w skokach na ścieżce i skokach na trampolinie. Licznie zgromadzona publiczność mogła oklaskiwać trudne układy, piękne choreografie zaprezentowane przez uczestników Mistrzostw Świata, Europy wieloktrotnych medalistów Mistrzostwo Polski. Rywalizację zakończyła uroczysta dekoracja zawodników. Zostali oni nagrodzeni medalami, dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez sponsorów. Kluby natomiast otrzymały pamiątkowe statuetki.

W niedzielę organizatorzy przygotowali dla wszystkich ekip tradycyjny już spacer po Krakowie który zakładał zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych punktów naszego miasta.

Komentarze są wyłączone.