Marta Pihan-Kulesza zdobywa dwa piąte miejsca w finałach ME
19 kwietnia 2015
W Turnieju Pod Wawelem wystąpiło 270 akrobatów
22 kwietnia 2015

40. Międzynarodowy Turniej Wiosny zakończony z sukcesem

W Szczecinie z dużym sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się 40. Międzynarodowy Turniej Wiosny w gimnastyce artystycznej. W szczególności dopisała publiczność, która wypełniła trybuny hali Azoty Arena w Szczecinie. Zresztą kibice mieli co oglądać, ponieważ do Szczecina przyjechały zawodniczki z czołówki Europejskiej, które za dwa tygodnie będą walczyć o medale Mistrzostw Europy w Mińsku.

W rywalizacji juniorek niespodzianki nie było. Swoje świetne przygotowanie raz jeszcze potwierdziła bezkonkurencyjna Zhala Priyeva (Azerbejdżan), która w klasyfikacji prowadziła już od piątku. Najlepsza z Polek, Natalia Kozioł, zajęła 6. lokatę.

Dużo emocji przyniosły starty zbiorówek. Po pierwszym dniu 40. Międzynarodowego Turnieju Wiosny na czele znajdowała się wprawdzie reprezentacja Białorusi, ale tuż za nią plasowały się Izrael oraz Azerbejdżan (ex aequo). W sobotę liderki potwierdziły wysoką formę, znów okazały się najlepsze i zakończyły turniej przed drugim Azerbejdżanem i trzecim Izraelem.
Najbardziej prestiżowa część seniorska została natomiast zdominowana przez Melitinę Stanioutę, absolutną faworytkę imprezy. Białorusinka, która podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w tureckim Izmirze zajęła bardzo wysokie 5.miejsce, w Szczecinie nie dała rywalkom żadnych szans. Na zakończenie piątkowych zmagań prowadziła prawie trzema punktami, w sobotę jeszcze tę przewagę powiększyła. Najwyższe miejsce wśród Polek (7.) zajęła Anna Czarniecka. Ubiegłoroczna mistrzyni, Marta Nowicka, tę edycję turnieju zakończyła na 14. pozycji.

Nie wszystko wyszło dokładnie tak, jak chciałam, ale muszę powiedzieć, że jestem z siebie naprawdę zadowolona – mówiła zaraz po ostatnim występie Nowicka. – Do Szczecina przyjechały w tym roku zawodniczki z czołówki światowej gimnastyki, dzięki czemu mamy okazję obserwować z bliska te najlepsze. Samo patrzenie na to, jak ćwiczą jest już wielką wartością. Mamy szansę przyglądać się ich treningom, a później możemy starać się naśladować podpatrzone tam elementy.

Po zakończeniu zmagań sportowych, odbyła się uroczysta gala oraz ceremonia wręczenia nagród, podczas której uhonorowano wyróżnione zawodniczki. Najlepsze seniorki, obok medali i pucharów, otrzymały między innymi nagrody pieniężne w wysokości 500 euro (złoto), 300 euro (srebro) i 200 euro (brąz).

Już za miesiąc w Szczecinie kolejna duża impreza, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2015 w gimnastyce sportowej. Zapraszamy!

 

Komentarze są wyłączone.