Polska na Aalsmeer Flower Cup 2015
22 marca 2015
Roman Kulesza w finale na Pucharze Świata w Lublanie
3 kwietnia 2015

W Gdańsku powstanie hala Leszka Blanika

31 marca 2015 roku na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku została podpisana umowa formalnie rozpoczynającą budowę Hali Leszka Blanika Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego AWFiS. Pierwsze prace rozpoczną się 7 kwietnia 2015 roku, a zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2016 roku. Koszt inwestycji został oszacowany na 19 980 000 zł.

Wykonawca został wyłoniony na drodze przetargu nieograniczonego, a uroczyste podpisanie umowy połączone z konferencją prasową odbyło się we wtorek. Przy podpisaniu umowy uczelnię reprezentował Rektora prof. nadzw. dra hab. Waldemar Moska, a wykonawcę, czyli Starogardzkie Przedsiębiorstwo Budowlane S-Bud S.A. Zarząd Spółki – Prezes Zarządu Halina Ceynowa i Wiceprezes Zbigniew Łojka. W konferencji uczestniczyła również Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego- Pani Barbara Stanisławiszyn oraz Poseł na Sejm RP Leszek Blanik.

Koszt robót budowlanych wyniesie 19 980 000 zł. Środki w kwocie ponad 17 mln zł pochodzą z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Około 1 700 000 zł to środki pozyskane od Miasta Gdańska, a pozostała część kwoty to środki pochodzące z Urzędu Marszałkowskiego.

Hala Leszka Blanika Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe AWFiS usytuowana będzie na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, na miejscu obecnych starych budynków biurowych (tzw. domontów) przy ul. Czyżewskiego, które niebawem zostaną wyburzone. Hala ma być przede wszystkim obiektem treningowym, a jej wymiary wynosić będą 58x34x12 metrów.

Umiejscowienie Ośrodka w Gdańsku nie jest przypadkowe, gdyż – jak tłumaczy Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego Barbara Stanisławiszyn – „Tu są tradycje gimnastyczne, z Gdańska wywodzi się przecież Leszek Blanik, który przystąpił do konkursu na trenera głównego i wygrał go. To właśnie z jego inicjatywy 1 lipca 2015 roku rozpoczynamy działalność Ośrodka i poszukujemy młodych zdolnych sportowców w wieku od 18 do 20 lat, którzy – mam nadzieję – w Tokio w 2020 roku zdobędą dla Polski medale olimpijskie, a w międzyczasie także podczas mistrzostw Europy i świata. Zielone światło daje nam Ministerstwo Sportu i Turystyki, które jest bardzo przychylne działalności Ośrodka właśnie w Gdańsku, dlatego mamy nadzieję, że przyszłość przyniesie wiele sukcesów i medali w gimnastyce sportowej mężczyzn”.

 

Komentarze są wyłączone.