Puchar Świata w Cottbus z udziałem Polaków
17 marca 2015
Polska na Aalsmeer Flower Cup 2015
22 marca 2015

Marta Pihan-Kulesza zdobyła złoto w Pucharze Świata!

Marta Pihan- Kulesza wygrała finałową rywalizację na ćwiczeniach wolnych Pucharu Świata FIG 2015 w gimnastyce sportowej, który odbył się w Cottbus. Nasza reprezentantka zakwalifikowała się do finału z najwyższą oceną i w tam również udowodniła, że jest najlepsza. Do finałów zakwalifikowały się również; Katarzyna Jurkowska- Kowalska, która zakończyła rywalizację na 4 miejscu w finale na równoważni oraz Paula Plichta, która stanęła również na pechowej 4 pozycji w finale skoku.

Finał- skok kobiet (21.03.2015):

1. Chusovitina Oksana (UZB) 14,875
2. Kysselef Tjasa (SLO) 14,000
3. Belak Teja (SLO) 13,950
4. Plichta Paula (POL) 13,700

w kwalifikacjach (19.03.2015):
4. Plichta Paula (POL) 13,866
12 Chmielowska Claudia (POL) 13,466

Finał- poręcze kobiet (21.03.2015):

1. Adlerteg Joanna (SWE) 14,675
2. Pravdina Kristina (AZE) 13,800
3. Martins Ana Filipa (POR) 13,475

w kwalifikacjach (19.03.2015):
10. Pihan- Kulesza Marta (POL) 12,833

Finał- równoważnia (22.03.2015):

1. Munteanu Andreea (ROU) 14,400
2. Janas Kim (GER) 13,875
3. Perez campos Ana (ESP) 13,225
4. Jurkwoska- Kowalska Kataryna (POL) 13,125

w kwalifikacjach (20.03.2015):
3. Jurkowska- Kowalska Katarzyna (POL) 13,533
13. Plichta Paula (POL) 12,600

Finał- ćwiczenia wolne (20.03.2015):

1. Pihan- Kulesza Marta (POL) 14,225
2. Munteanu Andreea (ROU) 13,825
3. Martins Ana (POR) 13,475

w kwalifikacjach (20.03.2015):
1. Pihan- Kulesza Marta (POL) 14,000
14. Chmielowska Claudia (POL) 12,400

Finał- ćwiczenia wolne mężczyzn (21.03.2015):

1. Shirai Kenzo (JPN) 16,450
2. Fahrig Matthias (GER) 15,200
3. Deurloo Bart (NED) 15,075

Finał- koń z łękami (21.03.2015):

1. Verniaiev Oleg (UKR) 15,550
2. Truyens Donna- Donny (BEL) 15,400
3. Tommasone Cyril (FRA) 15,200

w kwalifikacjach (19.03.2015):
42. Rzepa Adam (POL) 12,300
51. Kowalenko Maksim (POL) 10,125

Finał- kółka (21.03.2015):

1. Nabarrete Zanetti Arthur (BRA) 15,625
2. Petrounias Eleftherios (GRE) 15,550
3. Colak Ibrahim (TUR) 15,400

w kwalifikacjach (19.03.2015):
19. Kowalenko Maksim (POL) 13,550
25. Cecot Sebastian (POL) 13,275

Finał- skok (22.03.2015):

1. Shirai Kenzo (JPN) 15,100
2. Verniaiev Oleg (UKR) 15,012
3. Yamamuro Koji (JPN) 15,000

w kwalifikacjach (20.03.2015):
24. Cecot Sebastian (POL) 13,062

Finał- poręcze (22.03.2015):

1. Verniaiev Oleg (UKR) 16,250
2. Calvo Moreno Jossimar (COL) 15,725
3. Zonderland Epke (NED) 15,650

w kwalifikacjach (20.03.2015):
10. Kierzkowski Adam (POL) 14,550
41. Kowalenko Maksim (POL) 11,175

Finał- drążek (22.03.2015):

1. Samiloglu Umit (TUR) 15,000
1. Braegger Pablo (SUI) 15,000
3. Abad Nestor (ESP) 14,775

w kwalifikacjach (20.03.2015):
19. Rzepa Adam (POL) 13,775
28. Kowalenko Maksim (POL) 13,500

Reprezentacja Polski:

Marta Pihan- Kulesza (MKS Kusy Szczecin)
Katarzyna Jurkowska- Kowalska (TS Wisła Kraków)
Paula Plichta (UKS SMS Olsztyn)
Claudia Chmielowska (East London)

trener: Jarosław Duda, Przemysław Lis
sędzina: Joanna Uracz- Kocur

Adam Kierzkowski (AZS AWFiS Gdańsk)
Adam Rzepa (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz)
Maksim Kowalenko (AZS AWF Kraków)
Sebastian Cecot (AZS AWFiS Gdańsk)

trener: Dariusz Malinowski
sędzian: Leon Biskup

Komentarze są wyłączone.