Reprezentacja Polski w układach zespołowych na zgrupowaniu w Giżycku
3 marca 2015
Zawodniczki SGA Gdynia najlepsze w Pucharze Polski
9 marca 2015

Element „Kierzkowski” zatwierdzony przez FIG

Nasz reprezentant Adam Kierzkowski znalazł się w gronie osób, które zostały wyróżnione przez Międzynarodową Federację Gimnastyczną przez nadanie nazwy własnej jednemu z elementów gimnastycznych nazwiskiem naszego reprezentant. Jest to skomplikowany technicznie element na drążku, czyli Sztalder połączony z Tkaczewem o tułowiu prostym z półobrotem. Najlepiej zobaczyć to na załączonym wideo ;).

Na ostatnim posiedzeniu Komisja Techniczna gimnastyki sportowej mężczyzn Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej zatwierdziła serię nowych elementów. W gronie wyróżnionych znalazł się również nasz reprezentant Adam Kierzkowski, który wykonał bardzo skomplikowany technicznie element na Mistrzostwa Świata w Londynie w 2009 roku. Tym samym nasz reprezentant zapisał się w historii gimnastyki.

Adam-Kierzkowski-Londyn-2019

Zdjęcie z naszego archiwum gdzie Adam Kierzkowski wykonuje element, dzięki któremu przechodzi do historii światowej gimnastyki, Mistrzostwa Świata – Londyn 2009. Fot. Tobiasz Skwarczyński.

Element o nazwie „Kierzkowski”, który od dzisiaj jest oficjalnym elementem w przepisach Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej.

[Nie znaleziono pliku]

 

Komentarze są wyłączone.