Anna Czarniecka w trakcie przygotowań do sezonu 2015
19 lutego 2015
Kadrowiczki na Rumskiej Gali Sportu
24 lutego 2015

Zbiorówka Błękitnej Szczecin na konsultacjach w Rumi

W Ośrodku Szkolenia PZG w gimnastyce artystycznej, który mieści się w Rumi, odbyły się konsultacje zespołu juniorek z klubu UKS Błękitna Szczecin. Aktualne Mistrzynie Polski z 2014 roku walczą o miejsce w reprezentacji na tegoroczne Mistrzostwa Europy, które odbędą się na początku maja w Mińsku. Przed trenerem Ośrodka Panią Mariną Ignatievą zaprezentowały się zawodniczki: Daria Dembicka, Julia Dzikowska, Maja Jankowska, Garysia Nowak, Natalia Pietrzak i Małgorzata Romaniuk wspierane przez ich trenerkę Magdalenę Kulbacką.

Magdalena Kulbacka, trenera zespołu juniorek UKS Błękitna Szczecin:
Konsultacje w Rumi były owocne. Dobrze było wysłuchać cennych uwag doświadczonej trenerki Ośrodka PZG. Zostałyśmy nagrodzone miłymi słowami za naszą ciężką pracę co bardzo motywuje. Oczywiście zostało jeszcze kilka elementów do dopracowania, niemniej jednak jesteśmy gotowe na pierwszy start kontrolny który obędzie się już za tydzień na międzynarodowym turnieju w Katowicach.

Maria Mrozińska, Wiceprezes PZG ds. gimnastyki artystycznej:
Konsultacje bardzo udane, zawodniczki Błękitnej Szczecin podporządkowały się zaleceniom z poprzednich konsultacji, intensywnie pracowały na zgrupowaniu w Mrzeżynie co widać było podczas wczorajszego ćwiczenia. Otrzymały wiele nowych cennych uwag od trenerki Mariny Ignatievej.

 

Na Mistrzostwa Europy w Mińsku pojedzie jednej zespół juniorek w układach zbiorowych. Aktualnie o miejsce w reprezentacji rywalizują gimnastyczki z PTG Sokół Kraków i UKS Błękitnej Szczecin. W przyszłym tygodniu oba zespoły zmierzą się na pierwszym oficjalnych starcie kontrolnym, który zaplanowany jest podczas międzynarodowego turnieju Carramba Cup 2015 w Katowicach.

Komentarze są wyłączone.