Trampoliniści rozpoczynają przygotowania do sezonu
13 stycznia 2015
Leszek Blanik trenerem Ośrodka Szkolenia PZG w Gdańsku
22 stycznia 2015

39 krajów na Mistrzostwach Europy 2015 w Montpellier

ME-2015-Montpellier-logo306 gimnastyczek i gimnastyków z 39 państw potwierdziło swój udział w 6. Indywidualne Mistrzostwa Europy seniorów 2015 w gimnastyce sportowej, które odbędą się w połowie kwietnia Montpellier we Francji. Format rozgrywanych od niedana Indywidualnych Mistrzostw starego kontynentu przewiduje rywalizację w finale wieloboju oraz w finałach na poszczególnych przyrządach. Oznacza to, że w tegorocznej rywalizacji przyznanych zostanie 12 tytułów Mistrzostw Europy w różnych konkurencjach gimnastyki sportowej.

Zgodnie z ostatecznym zgłoszeniem, którego termin minął 15 stycznia Polskę we Francji reprezentować będzie 4 gimnastyków i 2 gimnastyczki. Kto zakwalifikuje się do reprezentacji na tą najważniejszą imprezę w gimnastyce sportowej w nadchodzącym półroczu? Dowiemy się tego pewnie w ciągu dwóch najbliższych miesięcy kiedy to odbędą się starty kontrolne kwalifikujące do wyjazdu na Mistrzostwa Europy.

Losowanie kolejności startu odbędzie się za trzy tygodnie w obecności komisji technicznej UEG. Wtedy poznamy rzuty i miejsca w zastępach od jakich nasi reprezentanci będą mogli rozpocząć kwalifikacje do finałów.

 

Komentarze są wyłączone.