Polacy wygrali Barbórkę Cup 2014
4 grudnia 2014

AZS AWF Kraków Mistrzem Polski seniorów

W Bydgoszczy zakończyła się rywalizacja Drużynowych Mistrzostw Polski 2014 w gimnastyce sportowej mężczyzn. Najlepsi wśród seniorów byli zawodnicy AZS AWF Kraków (Maksim Kowalenko, Piotr Uznański, Jacek Pozowski, Jakub Piwowarski). Wśród juniorów zwyciężył klub gospodarzy Mistrzostw- CWZS Zawisza KG Bydgoszcz (Igor Drążkowski, Arkadiusz Bejger, Miłosz Izdebski, Mateusz Daroszewski). W rywalizacji juniorów młodszych najlepsze były reprezentacje klubów MKS Gdańsk (w klasie II) oraz AZS AWF Kraków (kl. III).
Mistrzostwa były również okazją do rywalizacji w IV edycji Pucharu Polski 2014 seniorów i juniorów oraz podsumowania tegorocznego cyklu. W kategorii seniorów wygrał Roman Kulesza (MKS Kusy Szczecin), a w rywalizacji juniorów Dawid Węglarz (KG Radlin). Obaj zawodnicy triumfowali również w podsumowaniu rywalizacji pucharowej za 2014 rok.

Wyniki drużynowe kl. M (15.11.2014):

1. AZS AWF Kraków 157,550
Kowalenko Maksim
Uznański Piotr
Pozowski Jacek
Piwowarski Jakub

2. AZS AWFiS Gdańsk 153,000
Borkowski Łukasz
Cecot Sebastian
Łopatyński Adrian
Kierzkowski Adam

3. MKS Kusy Szczecin 152,600
Adamczyk Bartłomiej
Kowalenko Sergiej
Kulesza Roman
Mikołajczyk Tytus

4. MKS PM Katowice 145,250
Rabstajn Patryk
Gawroński Sebastian

Wyniki drużynowe kl. I (15.11.2014):
1. CWZS Zawisza KG Bydgoszcz 212,565
Drążkowski Igor
Bejger Arkadiusz
Izdebski Miłosz
Daroszewski Mateusz

2. MKS Gdańsk 209,550
Kalita Bartłomiej
Kaśków Paweł
Górski Dominik
Burkowski Dawid

3. KG Radlin 204,300
Wieczorek Piotr
Węglarz Dawid
Niżnik Dawid
Śliwa Piotr

4. RKS Cukrownik Chybie 149,900
Kapias Dawid
Czembor Dawid
Kozik Jakub
Kupczak Adrian

Wyniki drużynowe kl. II (15.11.2014):

1. MKS Gdańsk I 344,400
Wysocki Jan
Siwiński Daniel
Wiszniewski Paweł
Paluszkiewicz Łukasz
Teresiak Dominik

2. KS Iskra Zabrze 334,700
Losa Robert
Lamla Szymon
Nowak Maciej
Klepacz Maciej
Pawlak Kacper

3. MKS Gdańsk II 306,100
Lewandowski Jeremi
Ciechański Maksymilian
Włodarczyk Roman
Gutowski Sebastian
Madejski Mateusz

4. CWZS Zawisza KG Bydgoszcz 298,050
Klóska Mateusz
Jakubowski Jakub
Janowski Oskar
Przetakiewicz Bartosz
Kubiak Dawid

5. KS Korona Kraków 259,500
Otręba Jakub
Brataniec Kacper
Włodek Daniel
Włodarczyk Marcin

Wyniki drużynowe kl. III (15.11.2014):
1. AZS AWF Kraków 332,150
Frączek Jakub
Urban Jakub
Koprowski Piotr
Chruściel Szymon
Szymczyk Radosław

2. MKS Kusy Szczecin I 328,250
Kurowski Jakub
Miśkiewicz Olaf
Pyzio Dawid
Pietruszkiewicz Jakub
Prawucki Bartosz

3. MKS Gdańsk I 325,350
Wilde Szymon
Klimczuk Paweł
Gniedziejko Jan
Pawłowski Jakub
Kujanek Filip

4. KS Korona Kraków 324,850
Tylek Szymon
Pieronkiewicz Franciszek
Drotlew Daniel
Rój Maksymilian
Dudek Marek

5. CWZS Zawisza Bydgoszcz 312,150
Białowąs Oliwier
Kuzdra Konrad
Kuzdra Christian
Saja Filip
Lichocki Emil

6. KS Iskra Zabrze 312,100
Dobrowolski Jakub
Wójcik Piotr
Loncierz Tymoteusz
Furgoll Kamil
Bracki Borys

7. MKS Kusy Szczecin II 306,450
Chmielewski Piotr
Krok Norbert
Kwiatkowski Michał
Siedziako Igor
Wichrowski Kamil

8. RKS Cukrownik Chybie 294,450
Zygma Kamil
Rozmarynowski Jakub
Krzempek Karol
Kubica Maciej
Szypka Jakub

9. MKS Gdańsk II 190,350
Pawliszak Antoni
Wyszomirski Patryk
Strojny Kacper

Wyniki wieloboju seniorów (15.11.2014):

1. Kulesza Roman (MKS Kusy Szczecin) 80,35
2. Kowalenko Maksim (AZS AWF Kraków) 80,15
3. Łopatyński Adrian (AZS AWFiS Gdańsk) 75,75
4. Gawroński Sebastian (MKS PM Katowice) 74,4
5. Pozowski Jacek (AZS AWF Kraków) 72,15
6. Rabstajn Patryk (MKS PM Katowice) 70,85
7. Cecot Sebastian (AZS AWFiS Gdańsk) 65,1
8. Stencel Patryk (MKS Gdańsk) 63,9
9. Piwowarski Jakub (AZS AWF Kraków) 58,9
10. Uznański Piotr (AZS AWF Kraków) 50,85
11. Adamczyk Bartłomiej (MKS Kusy Szczecin) 49,5
12. Mikołajczyk Tytus (MKS Kusy Szczecin) 43,45
13. Kierzkowski Adam (AZS AWFiS Gdańsk) 36,75
14. Kowalenko Sergiej (MKS Kusy Szczecin) 28,85
15. Borkowski Łukasz (AZS AWFiS Gdańsk) 12,7
16. Rzepa Adam (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 0

Wyniki wieloboju juniorów (15.11.2014):

1. Węglarz Dawid (KG Radlin) 73,700
2. Wieczorek Piotr (KG Radlin) 73,150
3. Kaśków Paweł (MKS Gdańsk) 72,150
4. Drążkowski Igor (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 71,700
5. Górski Dominik (MKS Gdańsk) 71,350
6. Jackowski Kewin (MKS Gdańsk) 58,700
7. Daroszewski Mateusz (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 58,615
8. Izdebski Miłosz (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 58,500
9. Kalita Bartłomiej (MKS Gdańsk) 55,500
10. Kozik Jakub (RKS Cukrownik Chybie) 54,650
11. Czembor Dawid (RKS Cukrownik Chybie) 48,500
12. Niżnik Dawid (KG Radlin) 47,800
13. Kupczak Adrian (RKS Cukrownik Chybie) 46,750
14. Burkowski Dawid (MKS Gdańsk) 36,450
15. Bejger Arkadiusz (CWZS Zawisza KG Bydgoszcz) 27,450
16. Śliwa Piotr (KG Radlin) 11,150
17. Kapias Dawid (RKS Cukrownik Chybie) 0,000
18. Nikiel Mateusz (RKS Cukrownik Chybie) 0,000

Komentarze są wyłączone.