Antydoping

Informacje na temat dopingu w sporcie

Poniżej każdy zainteresowany może znaleźć informacje na temat zjawiska dopingu w sporcie oraz instytucji które zajmują się tym zjawiskiem.

 

antydopingKomisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie na początku 2010 roku uruchomiła nową stronę internetową. Wszyscy zainteresowani znajdą tam teoretyczne podstawy funkcjonowania międzynarodowego i krajowego systemu zwalczania dopingu w sporcie jak również praktyczne wskazówki dotyczące postępowania w trakcie kontroli antydopingowej. Na szczególną uwagę zasługuje dział dotyczący zagadnień edukacji oraz prewencji czyli tych elementów, które w prowadzonej walce z dopingiem pełnią kluczową rolę. Zachęcamy tych wszystkich spośród zawodników, trenerów, nauczycieli, instruktorów, organizatorów imprez sportowych oraz inne osoby związane ze sportem w naszym kraju do zapoznawania się z bieżącymi informacjami dostępnymi na tej stronie internetowej, a w razie pojawiających się wątpliwości czy pytań do kontaktu z pracownikami Komisji. (źródło: antydoping.pl)

Zapraszamy do odwiedzania oficjalne strony Komisji: www.antydoping.pl

 

wadaWorld Anti-Doping Agency’s (WADA) – misją organizacji jest promowanie, koordynowanie i monitorowanie zwalczania dopingu w sporcie, we wszystkich jego formach.
WADA powstała w 1999 roku jako międzynarodowy skład niezależnej agencji finansowanej po połowie przez ruch sportowy i rządy świata. Do kluczowych działań należą badania naukowe, edukacja, rozwój antydopingowych zdolności, a także monitorowanie World Anti Doping Code (Światowego Kodeksu Antydopingowego), czyli dokumentu, który ma za zadanie harmonizować politykę antydopingową we wszystkich dyscyplinach sportu i we wszystkich krajach. WADA jest Fundacją utworzoną i zarejestrowaną według szwajcarskiego prawa z siedzibą w Lozannie (Szwajcaria), natomiast siedziba główna organizacji mieści się w Montrealu (Kanada).

Zapraszamy do odwiedzania oficjalne strony Agencji: www.wada-ama.org

 

Panel logowania do systemu ADAMS: adams.wada-ama.org

 

 

Pliki do pobrania: